Krystian Kaczor
Latest posts by Krystian Kaczor (see all)

Okładka Scrum i nie tylko wydanie drugieOd kilku dni pojawiają się już na stronach naszych partnerów i przyjaciół wzmianki i artykuły o drugim wydaniu książki Krystiana Kaczor Scrum i nie tylko. Teoria i praktyka w metodach Agile. Wypadałoby, żeby na QAgile pojawił się wpis na ten temat. Książka doczekała się drugiego wydania, więc można się spodziewać inspect & adapt. Wydanie drugie poprawione i rozszerzone. O ile nie trzeba tłumaczyć dlaczego książka oprócz dodruku została ponownie wydana, to warto wyjaśnić jakie są różnice.

Poprawione

Usunięte wzmianki o zarządzaniu projektami, żeby nawet nie sugerować, że Scrum to zarządzanie projektami w Agile albo podobne herezje. Przynajmniej większość takich sugestii powinna zniknąć. Oczywiście zgłoszone przez czytelników literówki zostały poprawione. Pewne treści zostały uściślone, przepisane w bardziej jasny, jednoznaczny sposób.

Rozszerzone

Dodany został rozdział skalowanie Agile, w którym są opisane frameworki i metody Nexus, Large Scale Scrum, Scaled Agile Framework, Scrum at Scale. Pojawił się podrozdział o architekturze w Agile. Wartości Scrum zostały opisane.  A co najciekawsze część książki powstała w odpowiedzi na feedback od czytelników. Powstał rozdział z odpowiedziami na najcześciej zadawane pytania.

Zmiany i ciekawostki

Książka Scrum i nie tylko w wydaniu drugim została wydana pod patronatem Scrum.org oraz lokalnych patronów praca.pl, Agile247.pl, 4programmers.net, testerzy.pl, programistamag.pl, warsztat.gdgeekgirlscarrots.orgwww.girlswhotest.plzwinnalodz.eu.

Gdzie kupować? Na przykład w księgarni PWN.

Miłej lektury i jak największej wartości.

WordPress PopUp Plugin