Szkolenie Scrum i nie tylko

Poznaj Agile. Zrozum Scrum. Praktyka, Narzędzia. Przygotowanie do egzaminu

Szkolenie Scrum i nie tylko powstało jako praktyczne rozwiązanie pozwalające każdemu wejść w świat Agile oraz dać wystarczające narzędzia do pracy w sposób zwinny zaraz po szkoleniu. Zapewniamy narzędzia i techniki oraz tylko tyle teorii ile jest potrzebne w praktyce na początku drogi do zwinności.

Szkolenie Scrum i nie tylko wprowadza niedoświadczone osoby w świat Scrum i Agile. Osoby, które już mają doświadczenie w korzystaniu ze Scrum podczas szkolenia odkrywają nowe aspekty, sięgają głębiej i inspirują się do lepszej implementacji Scrum w swojej organizacji. Dzięki szkoleniu Scrum i nie tylko możesz zacząć przygodę ze Scrum lub wejść na zupełnie nowy poziom, ponad mechaniczny Scrum.

Jeff Sutherland stworzył pierwszą wersję frameworku Scrum w 1993 roku. Ken Schwaber opowiedział o Scrum na konferencji OOPSLA dwa lata później. W tedy jeszcze nikt nie przewidywał jaką rewolucję w świecie IT wywoła Scrum, anie tego, że w 2016 roku ponad 100.000 ludzi będzie posiadało certyfikat Professional Scrum Master I. W Polsce od 2015 roku obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania Scrum w dużych i małych organizacjach. Coraz częsciej słyszymy o implementacji Scrum lub transformacji organizacji do Agile. Nie wiesz, jaka jest różnica pomiędzy Scrum a Agile? Nie szkodzi, dowiesz się na szkoleniu.

Terminy Szkoleń Scrum i nie tylko


Brak terminów szkoleń otwartych. Zapytaj o planowane terminy i szkolenia zamknięte.


Data Wydarzenie Miasto Cena Zapisy

Zapytaj o możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego

Szkolenia Scrum.org są dostępne także jako szkolenia zamknięte

Scrum — struktura, szkielet, ramy postępowania,  (ang. framework), dzięki którym ludzie mogą z powodzeniem rozwiązywać złożone problemy adaptacyjne, by w sposób produktywny i kreatywny wytwarzać produkty o najwyższej możliwej wartości. Scrum jest: — lekki, — łatwy do zrozumienia, — trudny do opanowania.

Adresaci szkolenia Scrum i nie tylko

Szkolenie Scrum i nie tylko – teoria i praktyka Agile jest skierowane głównie do wszystkich osób, których interesuje solidna wiedza na temat Scrum w wersji propagowanej przez twórców framework, Kena Schwabera i Jeffa Sutherlanda, czyli innymi słowy organizację scrum.org. Agile to wiecej niż tylko Scrum.  Agile jest z jednej strony rodziną metod, a z drugiej sposobem myślenia. Warto wiedzieć więcej, żeby nie zatrzymać się na mechanicznym Scrum i przeciętnych efektach. Szkolenie Scrum i nie tylko polecamy osobom zainteresowanym tematem metod zwinnych, czyli Agile. Ponieważ ponad 70% organizacji pracujących w Agile korzysta ze Scrum, to na tym framewrku będziemy się głownie skupiali. Również polecamy to szkolenie osobom zainteresowanym w uzyskaniu certyfikatu Professional Scrum Master I lub Professional Scrum Product Owner I. Szkolenie rekomendowane jest na zamknięte szkolenia dla firm, które znają swoje potrzeby warsztatowe. Oferta może w sposób elastyczny zostać dopasowana do danej grupy uczestników.

Cel szkolenia Scrum i nie tylko

Głównym celem szkolenia jest uzyskanie dobrego zrozumienia podejscia Agile i frameworku Scrum. W przeciwieństwie do szkoleń na licencji scrum.org,  szkolenie Scrum i nie tylko nie skupia się na konkretnej roli. Dzięki temu może przekazać także praktyki i narzęzdia potrzebne do pracy w zwinnych zespołach. Dodatkowym celem przygotowanie uczestników szkolenia do zdania egzaminu Professional Scrum Master I lub Professional Scrum Product Owner I. Co za tym idzie, trener przekazuje wiedzę na temat metod Agile i framework Scrum oraz informacje o specyfice egzaminów certyfikujących. Uczestnicy będą nie tylko pamiętać potrzebne terminy i definicje, ale także zrozumieją podstawy i działanie mechanizmów w zakresie opisanym w przewodniku Scrum Guide i materiałach dodatkowych zalecanych przez scrum.org.

Mocne strony szkolenia Scrum i nie tylko

Trener prowadzący szkolenie ma praktykuje Scrum, widział lub implementował Scrum w czystej postaci i posiada kilkuletnie doświadczenia w roli Scrum Mastera lub Product Ownera. Wiedza trenera na temat Scrum jest poświadczona odpowiednimi certyfikatami. W trakcie szkolenia trener dzieli się przypadkami ze swojej pracy w Agile i Scrum oraz różnymi sposobami rozwiązywania problemów. Taki sposób prowadzenia oraz specjalnie dobrane ćwiczenia utrwalające omawiane praktyki powodują, że czas na szkoleniu szybko mija, grupa jest zaangażowana oraz dużo wiedzy pozostaje w głowie.

Szkolenie Scrum i nie tylko jest ciągle usprawniane z każdą grupą. Przez ten warsztat przeszło ponad 1000 osób.

Szkolenie swoim materiałem wykracza poza Scrum i porusza także inne metody Agile, dzięki czemu uczestnicy szerzej poznają i lepiej rozumieją świat Agile i pracę zwinnych zespołów. W ten sposób osiągamy dobre zrozumienie Agile, różnorodność technik i narzędzi i świadome ich stosowanie w praktyce. Ponieważ uczymy praktyk, które nie są opisane w Scrum Guide, a są wykorzystywane w praktyce, uczestnicy szkolenia są wyposażeni w narzędzia do pracy w Agile. Na szkoleniu Scrum i nie tylko stramy się przekazać nie tylko co, ale kładziemy nacisk na jak i dlaczego. Szkolenie Scrum i nie tylko jest oparte na najbardziej aktualnej wersji Scrum Guide. Omawiane są również zmiany jakie zachodziły w standardzie na przestrzeni lat i jak je należy rozumieć z punktu widzenia przystępowania do egzaminu. Uczestnicy ćwiczą odpowiedzi na pytania zbliżone do tych z egzaminu i podchodzą do egzaminu próbnego. Zgodnie z językiem używanym na egzaminie, na szkoleniu obowiązuje słownictwo angielskie.

Version one state of Agile W przeciwieństwie do akredytowanego szkolenia Professional Scrum Master, szkolenie Scrum i nie tylko daje możliwość zmiany agendy i omawianych tematów tak, żeby lepiej spełniały potrzeby danej grupy. Moduły Agile i Scrum pozostają są modułami obowiązkowymi. W ciągu siedmiu lat prowadzenia szkoleń z tematyki Agile wyszkoliliśmy dziesiatki grup. Dzięki zebranemu feedbackowi doprowadzilismy szkolenie Scrum i nie tylko do obecnej postaci i nie przestajemy go dalej rozwijać. Gry szkoleniowe, studium przypadku i facylitacja graficzna wzmacniają zaangazowanie uczestników i utrwalanie wiedzy  bez wysiłku. Szkolenie Scrum i nie tylko w formie otwartej prowadzimy w wersji Standard. W zależności od potrzeb grup zamkniętych możemy zaoferować wersję w pełni warsztatową, skierowaną do managerów lub Product Ownerów.

Korzyści szkolenia Scrum i nie tylko

Po szkoleniu Scrum i nie tylko uczestnicy będą:

 • Rozumieli podejście Agile,
 • Znali rodzinę metod Agile, ich przeznaczenie i różnice między nimi,
 • Rozwiązywali problemy w sposób zwinny,
 • Rozumieli różnicę pomiędzy Product Developement a Project Management,
 • Znali narzędzia Exreme Programing,
 • Potrafili zbudować tablicę Kanban i nią zarządzać,
 • Znali framework Scrum,
 • Potrafili wyjaśnić przeznaczenie i sens wydarzeń Scrum, ról Scrum i zasad,
 • Rozmumieli i stosowali samoorganizację, empiryzm i przyrostowe dostarczanie produktów,
 • Potrafili napisać dobrą User Story i pracować z nią,
 • Potrafili oszacować User Story i inne elementy backlogu,
 • Potrafili zaplanować iterację, Sprint i Release (wydanie),
 • Potrafili zdać egzamin Professional Scrum Master I (większość naszych uczestników osiąga wynik ponad 90%)

Wymagania szkolenia Scrum i nie tylko

książka Scrum nie tylko szkolenie Nie ma szczególnych wymagań dla uczestników tego szkolenia poza przeczytaniem przewodnika Scrum Guide. Doskonalym przygotowaniem do szkolenia jest przeczytanie ksiażki Scrum i nie tylko, która wykracza tematycznie poza ramy szkolenia. Szczególnie polecane rozdziały to:

 • Rozdział 3 — Agile
 • Rozdział 5 — Scrum
 • Rozdział 6 — O czym Scrum Guide nie powiedział, a chciałbyś to wiedzieć
 • Rozdział 10 — User story
 • Rozdział 11 — Szacowanie
 • Rozdział 12 — Ustalanie priorytetów
 • Rozdział 13 — Planowanie

Parametry szkolenia Scrum i nie tylko

 • 2 dni po 8 godzin szkolenia.
 • Forma prowadzenia to wykład, dyskusja i ćwiczenia.
 • Maksymalna wielkość grupy to 16 osób.
 • Cena szkolenia nie zawiera podejścia do egzaminu scrum.org online
 • Język szkolenia: polski, English

Plan Szkolenia Scrum i nie tylko

1. Założenia Agile i Podstawy Scrum

2. Agile

 • Podejście
 • Rodzina metod i frameworków Agile

3. Scrum

 • Role Scrum
 • Wydarzenia Scrum
 • Artefakty Scrum
 • Śledzenie postępu
 • Pojęcia dodatkowe

4. Tworzymy Produkt używając Scrum

 • Wymagania w Agile
 • Priorytety w Agile
 • Szacowanie w Agile
 • Planowanie w Agile

5. Skalowanie Scrum — podstawy

Uczestnicy o szkoleniu Scrum i nie tylko

WIELKIE DZIĘKI za szkolenie. Sposób prowadzenia i atmosfera on a top level.
Darek

Developer

Super szkolenie. Dowiedziałem się że agile to zupełnie co innego niż sobie to wyobrażałem.
Maciek

Project Manager

Mam już praktykę i wydawało mi się, że dużo wiem. Wracam do zespołów z mega motywacją i mnóstwem nowych pomysłów. Dużo inspiracji, dużo pracy poza strefą komfortu. Trochę mało czasu.
Krzysztof

Scrum Master

Jeszcze raz chciałem podziękować, Ci za to szkolenie. Było ona dla mnie takim swoistym katharsis. Dzięki, niemu udaje mi się w końcu oddzielić ziarno od plew, poszukując informacji w sieci o Scrumie!
Adam

Project Manager

Zrozumiałam o co chodzi w Agile i teraz inaczej patrzę na naszą organizację. Dużo nauczyłam się też jako trener obserwując Krystiana w akcji.
Magda

Expert HR

Na razie mamy Scrum BUT, ale juz wiem, w którym kierunku mamy iść. Dużo solidnej wiedzy, której nigdzie nie wcześniej nie znalazłam. Zdałam egzamin PSM I za na 95%!
Agata

Scrum Master/Developer

Szkolenie OGIEŃ J mnie i chyba wszystkim się bardzo podobało. Krystian Kaczor nie jest z ‘pierwszej łapanki’, to rasowy sensei SCRUM’a z ogromnym doświadczeniem we wdrożeniach od zera. Sposób w który prowadził szkolenie, pytania na które nam odpowiadał były na najwyższym poziomie!
Andrzej

Developer