Select Page

Szkolenie Professional Scrum Master

Zostań Scrum Masterem, poznaj profesjonalny Scrum, zdaj egzamin PSM I

Szkolenie Professional Scrum Master jest najlepszym szkoleniem, żeby poszerzyć i pogłębić wiedzę na temat Scrum. W ramach warsztatów uczestnicy dowiadują się nie tylko jakie są elementy frameworku, ale także dlaczego Scrum działa. Solidna wiedza, jaką oferuje szkolenie PSM to podstawa wydajnej pracy w Agile. Kompetencje Professional Scrum Master są kluczowe dla płynnej i bezproblemowej transformacji do Agile. Przeprowadzenie transformacji wymaga wprowadzenia wielu zmian, w tym przygotowania ludzi pracujących w firmie na nową sytuację. Certyfikowane szkolenie Scrum stwarza dogodną przestrzeń do pogłębiania wiedzy, wyjaśniania wątpliwości i rozwiązywania problemów Scrum w praktyce – wartości te są bardzo ważne z perspektywy transformacji Twojej organizacji.

Certyfikowane szkolenie Professional Scrum Master: Charakterystyka 

Szkolenie Professional Scrum Master to flagowe szkolenie z serii Professional Scrum oferowanej przez Scrum.org. Szkolenie PSM jest oparte na najnowszej wersji akredytowanych materiałów scrum.org. Nad jakością zawartości merytorycznej szkolenia czuwa społeczność ponad 200 certyfikowanych trenerów PST Scrum.org z całego świata łącznie z Kenem Schwaberem we własnej osobie. Szkolenie jest prowadzone w formie interaktywnych warsztatów z wykorzystaniem najnowszych technik treningu. Oferowane szkolenie przygotowuje uczestników do udziału w teście i uzyskanie certyfikatu Professional Scrum Master. Nasi absolwenci osiągają na tym poziomie bardzo wysokie wyniki. Jest to rezultatem profesjonalnego i rzetelnego podejścia do procesu szkoleniowego oraz umiejętnego doboru case study, na których pracujemy przedstawiając skuteczność Scrum na poszczególnych etapach realizacji procesu.

Szkolenie Scrum Master 

Szkolenie Scrum Master to kluczowy krok w kierunku zdobycia kompetencji niezbędnych do efektywnego zarządzania i wspierania zespołu Scrum oraz wdrażania metodyki Scrum w organizacji. Scrum Master odgrywa niezwykle istotną rolę jako lider i mentor w procesie wdrażania projektów zespołu Scrum. Uczestnicy szkolenia Scrum Master otrzymują możliwość:

 • zgłębienia wiedzy na temat zasad Scrum,
 • zrozumienia roli Scrum Mastera,
 • zdobycia umiejętności rozwiązywania problemów,
 • zdobycia umiejętności komunikowania się z zespołem oraz eliminowania przeszkód, które mogą hamować postęp projektu.

Professional Scrum Master 

Professional Scrum Master to tytuł i certyfikacja, której celem jest potwierdzenie umiejętności i wiedzy osoby w zakresie zarządzania projektami i wdrażania metodyki Scrum. Dla profesjonalistów pracujących w obszarze zarządzania projektami, rozwijania oprogramowania lub kierowania zespołem Scrum, certyfikacja Professional Scrum Master jest dowodem na to, że posiadają oni solidną wiedzę na temat zasad Scrum oraz umiejętność skutecznego wdrażania tych zasad w praktyce. Posiadanie certyfikatu PSM przekłada się na większą atrakcyjność na rynku pracy.

Professional Scrum Master: Kurs, który otworzy przed Tobą nowe możliwości 

Do uczestnictwa w kursie Scrum Master zachęcamy specjalistów pracujących w obszarze zarządzania projektami, rozwoju oprogramowania, czy też kierowania zespołami. To doskonała okazja dla liderów projektów, menedżerów, analityków biznesowych, programistów, testerów, a także innych specjalistów IT – osoby, które chcą podnosić swoje kompetencje w zakresie metodyki zarządzania projektami.

Scrum jest jak precyzyjny, szwajcarski zegarek. Jeśli wyjmiesz z niego jakiś trybik, nie powinieneś się dziwić, że wskazuje nieprawidłową godzinę. — Jeff Sutherland

Szkolenie Professional Scrum Master logo full size

Terminy Szkoleń Professional Scrum Master

Data Wydarzenie Miasto Cena Zapisy
12-sie-2024 Professional Scrum Master — PSM Warszawa 3100.00 zł Zapisz się
18-wrz-2024 Professional Scrum Master — PSM Online 3000.00 zł Zapisz się

Zapytaj o możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego

Szkolenia Scrum.org są dostępne także jako szkolenia zamknięte

Cele szkolenia Scrum Master — PSM

 • Zrozumienie podejścia Agile i czym różni się od tradycyjnego podejścia,
 • Dogłębne zrozumienie podstaw działania frameworku Scrum,
 • Zrozumienie przeznaczenia każdego Wydarzenia Scrumowego i Artefaktu,
 • Zrozumienie zakresu odpowiedzialności Ról i sprawdzenie tej wiedzy w symulowanych sytuacjach,
 • Rozwiązywanie problemów i usuwanie przeszkód organizacyjnych bez ruszania struktury Scrum,
 • Zrozumienie różnicy pomiędzy Product Development a Project Management,
 • Przećwiczenie przykładów trudnych sytuacji związanych z pracą z ludźmi i narzędzia do rozwiązywania takich sytuacji,
 • Zrozumienie i stosowanie samoorganizacji, empiryzmu i przyrostowego dostarczania produktów,
 • Uczestnicy z doświadczeniem w pracy Scrum Mastera będą mogli poddać refleksji dotychczasową praktykę i samodzielnie znaleźć elementy Start, Stop, Continue,
 • Wymiana doświadczeń z implementacji Scrum w różnych organizacjach pomiędzy uczestnikami szkolenia,
 • Uporządkowanie wiedzy i podejście do trudniejszych egzaminów, PSM II i PSM III,
 • Przygotowanie uczestników szkolenia do zdania egzaminu Professional Scrum Master I jest bardziej skutkiem ubocznym niż celem. Ponad 90% naszych absolwentów zdaje egzamin PSM I za pierwszym razem. Jeżeli interesuje Cię jak wygląda egzamin Professional Scrum Master I i jak go zdać za pierwszym podejściem, koniecznie przeczytaj post Jak zdać egzamin PSMI

Adresaci szkolenia

 • Scrum Master
 • Agile Coach
 • Developerzy, Testerzy, Analitycy przechodzący na zwinny sposób pracy
 • Project Manager pracujący z zespołami zwinnymi
 • Manager liniowy zespołów zwinnych
 • Klienci pracujący w sposób zwinny (Agile)
 • Dostawcy pracujący w sposób zwinny (Agile)
 • Osoby zainteresowane Scrum

Mocne strony

Szkolenie Professional Scrum Master prowadzi certyfikowany przez scrum.org Professional Scrum Trainer. Żeby zdobyć poziom PST, czyli Professional Scrum Trainer trzeba zdać egzaminy PSM I, PSM II i PSM III na poziomie minimum 95% poprawnych odpowiedzi, złożyć aplikację, przejść przez szkolenie Train The Trainer dla każdego prowadzonego szkolenia i przejść pozytywnie weryfikację koleżeńską przeprowadzoną przez minimum trzech trenerów PST. Dlaczego to dla Ciebie ważne?

W momencie tworzenia organizacji Scrum.org, Ken Schwaber zdecydował, że jej głównym celem będzie szerzenie ugruntowanej wiedzy na temat Scrum. Wiedza powinna być taka sama i przekazywana w ten sam sposób. Posiadacze certyfikatów wydanych przez Scrum.org powinni reprezentować wysokiego poziomu wiedzę i umiejętności. 

Oprócz weryfikacji wiedzy trenera PST i umiejętności prowadzenia szkolenia, scrum.org zapewnia materiały szkoleniowe. W ramach powierzonych materiałów każdy Professional Scrum Trainer musi poprowadzić ćwiczenia obowiązkowe. Szkolenie Professional Scrum Master zawsze jest oparte na najnowszej wersji materiałów scrum.org. Nad jakością zawartości merytorycznej szkolenia czuwa społeczność certyfikowanych trenerów PST Scrum.org z całego świata łącznie z Kenem Schwaberem we własnej osobie. W ten sposób w każdym miejscu świata na szkoleniu Professional Scrum Master jest przekazywana dokładnie ta sama informacja. Taki sposób pracy wymaga więcej wysiłku ze strony organizacji, ale wyraźnie wyróżnia szkolenia Scrum.org od szkoleń, na których trener przekazuje swoją wersję Scrum na swoich materiałach.

Trener prowadzący szkolenie zajmuje się też mentorowaniem kandydatów na PST, przygotowywaniem pytań na egzaminy PAL‑E, PSM II i przeprowadza przeglądy grupowe na kandydatów PST.

Szkolenie jest prowadzone w formie interaktywnych warsztatów z wykorzystaniem najnowszych technik treningu.

Framework Scrum w pigułce

© Scrum.org

Korzyści szkolenia

 • dwa dni ciekawych warsztatów z najlepszym polskim trenerem Professional Scrum Trainer,
 • unikalna możliwość rozwiązania swoich praktycznych problemów z implementacją Scrum pod okiem doświadczonego praktyka,
 • materiały szkoleniowe,
 • książka Krystiana Kaczora Scrum i nie tylko wydaną przez PWN,
 • elegancki dyplom ukończenia szkolenia do powieszenia na ścianie,
 • bezpłatny voucher na egzamin Professional Scrum Master I wartości $150,
 • zniżka $100 na egzamin Professional Scrum Master II,
 • 14 punktów PDU w PMI w kategorii “Education courses provided by other third party providers”,
 • darmowa powtórka egzaminu Professional Scrum Master I,
 • bezpłatne wsparcie trenera przez 3 miesiące po szkoleniu. Jest to doskonała okazja do wyjaśnienia wątpliwości i pytań, które pojawiły się już po szkoleniu oraz przejrzenie pytań z egzaminu próbnego

Plan szkolenia

 1. Podstawowe założenia i mechanizmy — proces empiryczny, złożoność produktów, rożne style zarządzania. Skąd w ogóle pomysły na Scrum?
 2. Framework Scrum — role, wydarzenia, artefakty, zasady. Po co to wszystko?
 3. Done, undone, dług techniczny — przejrzystość postępów, Total Cost of Ownership. Czy można zmieniać Definition of Done?
 4. Zwinne budowanie produktów — jak zacząć ze Scrum, co jeśli mam projekt typu fix?
 5. Szacowanie i planowanie (wprowadzenie) — planowanie Sprintów i dalej niż Sprinty. Czy w Agile się planuje? Zobowiązanie czy prognoza?  Czy Zespół Developerski się zobowiązuje?
 6. Zespoły i praca z ludźmi — ludzie to od nich najwięcej zależy, konflikty, motywacja, unikalne kompetencje,
 7. Rola i warsztat pracy Scrum Mastera — mentor, coach, nauczyciel, konsultant, leader, a może wszystko na raz?
 8. Skalowanie (wprowadzenie) — co zrobić kiedy potrzebuję więcej zespołów? Jak pracować z 3 zespołami Scrum, jak z 9, a większa ilość?

Parametry szkolenia

 • 2 dni po 8 godzin szkolenia
 • lunch oraz catering w ciągu dnia (kawa, herbata, soki, ciastka),
 • Cena Early Bird: 3100 PLN netto — do 3 tygodni przed szkoleniem,
 • Cena Regularna: 3400 PLN netto

Wymagania

 • Nie ma szczególnych wymagań dla uczestników tego szkolenia poza przeczytaniem przewodnika Scrum Guide,
 • Osoby, które już mają praktykę pracy w Scrum, w szczególności w roli Scrum Mastera na pewno uzyskają więcej korzyści,
 • Uczestnicy, którzy myślą o uzyskaniu certyfikatu PSM I mogą wcześniej sprawdzić swoją wiedzę podchodząc do próbnego egzaminu Scrum Open,
 • Dobrym przygotowaniem jest przeczytanie artykułów i postów zamieszczonych na naszym blogu w sekcji Scrum,

Certyfikat Professional Scrum Master I

W celu uzyskania certyfikatu Scrum.org wymaga zdania egzaminu potwierdzającego posiadanie odpowiedniej wiedzy. W ciągu 2 dni od zakończenia szkolenia uczestnicy otrzymują voucher na egzamin Professional Scrum Master I (PSM I). Egzamin zdaje się online na stronie scrum.org przez przeglądarkę internetową. Dodatkowo, jeżeli uczestnik szkolenia podejdzie do egzaminu w ciągu 14 dni od otrzymania vouchera i nie uzyska pozytywnego wyniku, otrzyma drugi voucher od scrum.org. Większość uczestników naszych szkoleń osiąga wynik ponad 90% poprawnych odpowiedzi.

Parametry egzaminu:

 • 80 pytań
 • 60 minut
 • 85% prawidłowych odpowiedzi jest potrzebne do zaliczenia
 • test jednokrotnego wyboru, test wielokrotnego wyboru, pytania prawda/fałsz

Więcej informacji o tym egzaminie i praktyczne porady jak zdać znajdziesz w poście Jak zdać egzamin PSM I.
W ramach szkolenia uczestnicy otrzymują także zniżkę 100 USD na egzamin drugiego stopnia PSM II.

Szkolenia scrum.org

Uczestnicy o szkoleniu Professional Scrum Master

WIELKIE DZIĘKI za szkolenie. Sposób prowadzenia i atmosfera on a top level.

Darek

Developer

Super szkolenie. Dowiedziałem się że agile to zupełnie co innego niż sobie to wyobrażałem.

Maciek

Project Manager

Szkolenie, na które każdy, kto pracuje lub ma w planach pracować w Scrumie musi przyjść!

Michał Domachowski

Scrum Master, Currenda Sp. z o.o.

Mam już praktykę i wydawało mi się, że dużo wiem. Wracam do zespołów z mega motywacją i mnóstwem nowych pomysłów. Dużo inspiracji, dużo pracy poza strefą komfortu. Trochę mało czasu.

Krzysztof

Scrum Master

To drugie, po PSPO I, szkolenie Scrum.org w którym miałem okazję uczestniczyć, pierwsze u Krystiana. Poziom szkolenia przekroczył moje oczekiwania. Krystian świetnie wprowadza w meandry roli Scrum Mastera, przytaczając zarówno książkowe jak i życiowe przykłady codziennej pracy oraz skutecznego wprowadzania zwinnych metodyk w fundamenty funkcjonowania organizacji. Idealne połączenie teorii i przygotowania do egzaminu (bezproblemowo zdany), poparte latami doświadczenia, znajomością realiów polskich i zagranicznych oraz związanych z nimi trudności.

Mateusz Waligórski

Head of UX, euro.com.pl

Jeszcze raz chciałem podziękować, Ci za to szkolenie. Było ona dla mnie takim swoistym katharsis. Dzięki, niemu udaje mi się w końcu oddzielić ziarno od plew, poszukując informacji w sieci o Scrumie!

Adam

Project Manager

Zrozumiałam o co chodzi w Agile i teraz inaczej patrzę na naszą organizację. Dużo nauczyłam się też jako trener obserwując Krystiana w akcji.

Magda

Expert HR

Na razie mamy Scrum BUT, ale juz wiem, w którym kierunku mamy iść. Dużo solidnej wiedzy, której nigdzie nie wcześniej nie znalazłam. Zdałam egzamin PSM I za na 95%!

Agata

Scrum Master/Developer

Świetne szkolenie. Duża wartość dodana. Z pewnością zastosuję wiedzę uzyskaną na szkoleniu. Doświadczenie prowadzącego i jego kompetencje były zdecydowanym zwrotem z inwestycji finansowej włożonej w szkolenie.

Katarzyna Frelik

IT Project Manager/Scrum Master, Onwelo S.A.

Szkolenie OGIEŃ J mnie i chyba wszystkim się bardzo podobało. Krystian Kaczor nie jest z ‘pierwszej łapanki’, to rasowy sensei SCRUM’a z ogromnym doświadczeniem we wdrożeniach od zera. Sposób w który prowadził szkolenie, pytania na które nam odpowiadał były na najwyższym poziomie!

Andrzej

Developer