Select Page

Szkolenie Applying Professional Scrum for Software Development

Zostań Scrumowym Developerem. Zdaj egzamin PSD I

Szkolenie Applying Professional Scrum for Software Development (dawniej znane jako Professional Scrum Developer) pokazuje jak można budować oprogramowanie w Scrum w praktyce. W ramach szkolenia uczestnicy współpracują w Sprintach, korzystając z nowoczesnych praktyk inżynierskich i frameworku Scrum, żeby poradzić sobie z wprowadzaniem zmian. W ciągu 3 dni uczestnicy uczą się, jak budować potencjalnie nadające się do wdrożenia przyrosty funkcjonalności z prawdziwego Backlogu Produktu.

W naszym doświadczeniu bardzo często obserwujemy, że praca w Sprintach wygląda często jak mini-waterfall. Każdy bierze jedną User Story i pracuje nad nią przez niemal cały Sprint, w ostatnim momencie przesuwając ją do testów. Na tym szkoleniu uczestnicy uczą się, jak można pracować inaczej. W trakcie szkolenia równocześnie wykonują analizę wymagań, projektowanie, development, testy, integrację i wydanie w ramach iteracji. Szkolenie APS-SD (Applying Professional Scrum for Software Development) uczy jak zwinne praktyki inżynierskie i wsparcie narzędzi ALM wpierają produktywność zespołów.

Applying Professional Scrum for Software Development: Nauka przez praktykę

Szkolenie Applying Professional Scrum for Software Development jest oparte na najnowszej wersji akredytowanych materiałów scrum.org. Nad jakością zawartości merytorycznej szkolenia czuwa społeczność ponad 200 certyfikowanych trenerów PST Scrum.org z całego świata łącznie z Kenem Schwaberem we własnej osobie. Szkolenie jest prowadzone w formie interaktywnych warsztatów z wykorzystaniem najnowszych technik treningu. Ze względu na praktyczny charakter szkolenia Applying Professional Scrum for Software Development stanowi ono bardzo wartościowe narzędzie budowania efektywnych i skutecznych zespołów.

Scrum makes clear the relative efficacy of your product management and work techniques so that you can continuously improve the product, the team, and the working environment. — Ken Schwaber, Jeff Sutherland

Cele szkolenia

 • Zrozumienie podejścia Agile i czym różni się od tradycyjnego podejścia w kontekście wykonywanej na co dzień pracy
 • Pokazanie w praktyce jak można robić  analizę wymagań, projektowanie, dewelopment, integrację,  testowanie i wdrażanie równocześnie w ramach Sprintów
 • Zrozumienie w jaki sposób nowoczesne techniki rozwoju oprogramowania i wsparcie narzędzi ALM zwiększają możliwości zespołu w dostarczaniu działającego oprogramowania
 • Zrozumienie co naprawdę oznacza bycie członkiem Zespołu Deweloperskiego
 • Jak wykorzystać narzędzia .NET i Java do skutecznego zastosowania w Scrum
 • Przygotowanie uczestników szkolenia do zdania egzaminu Professional Scrum Developer I jest bardziej skutkiem ubocznym niż celem

Adresaci szkolenia

 • Programiści
 • Testerzy
 • Archtekci
 • Analitycy
 • Administratorzy baz danych
 • Liderzy Zespołów

którzy są członkami Zespołów Deweloperskich w Scrum

Scrum DevOps

© scrum.org

Mocne strony

Szkolenie Applying Professional Scrum for Software Development (poprzednio Professional Scrum Developer) to praktyczny warsztat, w ramach którego uczestnicy budują realne oprogramowanie. W ramach szkolenia przeprowadzone są 3 Sprinty planowane na podstawie Product Backlogu przygotowanego przez trenera. W każdej kolejnej iteracji dodawane są kolejne praktyki Programowania Extremalnego, Continuous Delivery i DevOps.

Szkolenie Applying Professional Scrum for Software Development w wersji .NET było tworzone wspólnie z Microsoft. Visual Studio posiada odpowiedni dodatek do wspierania tego szkolenia.

W ramach szkolenia Applying Professional Scrum for Software Development uczestnicy budują użyteczne oprogramowanie w oparciu o realny Backlog Produktu. Szkolenie APS-SD to czysta praktyka w Sprintach. Dzięki temu uczestnicy przekonują się jak można skutecznie dostarczać gotowe do wdrożenia oprogramowanie w Sprintach.

Scrum polega na procesie empirycznym, którego podstawowym mechanizmem jest pętla Inspect and Adapt. Zatem nie obędzie się bez ciagłego odkrywania usprawnień w pracy. Uczestnicy uczą się na własnym doświadczeniu i wychodzą ze szkolenia z konkretnymi praktykami do wdrożenia w swojej pracy.

Korzyści szkolenia

 • trzy dni ciekawych warsztatów z twórcą szkolenia i dwoma polskimi Professional Scrum Trainer,
 • unikalna możliwość rozwiązania swoich praktycznych problemów z pracą w Sprintach pod okiem doświadczonego praktyka,
 • materiały szkoleniowe,
 • elegancki dyplom ukończenia szkolenia do powieszenia na ścianie,
 • bezpłatny voucher na egzamin Professional Scrum Developer I wartości $200,
 • 21 punktów PDU w PMI w kategorii “Education courses provided by other third party providers”,
 • darmowa powtórka egzaminu Professional Scrum Developer I,
 • bezpłatne wsparcie trenera przez 3 miesiące po szkoleniu. Jest to doskonała okazja do wyjaśnienia wątpliwości i pytań, które pojawiły się już po szkoleniu oraz przejrzenie pytań z egzaminu próbnego

Plan szkolenia

 1. Korzystanie ze Scrum
 2. Praca Zespołu Deweloperskiego w ramach Definicji Ukończenia (Definition of Done) i Dług Techniczny
 3. Praktyki Developerskie i wyłaniająca się architektura
 4. Wytwarzanie Sterowane Testami (Test Driven Development)
 5. Programowanie w parach i swarming
 6. Przegląd Kodu
 7. Zapewnianie jakości
 8. Korzystanie z narzędzi ALM w Scrumie
 9. DevOps i Scrum

Parametry szkolenia

 • Język szkolenia: English
 • Języki programowania do wyboru w trakcie szkolenia (na zespół): Java, .NET, dotnetcore, Python
 • Dwóch polskich trenerów PST wspierających szkolenie
 • 3 dni po 8 godzin szkolenia
 • lunch oraz catering w ciągu dnia (kawa, herbata, soki, ciastka),
 • Cena Early Bird: 4600 PLN netto — do 3 tygodni przed szkoleniem,
 • Cena Regularna: 4800 PLN netto

Wymagania

 • Nie ma szczególnych wymagań dla uczestników tego szkolenia poza przeczytaniem przewodnika Scrum Guide i doświadczeniem w pracy w Zespole Scrum,
 • Osoby, które już mają praktykę pracy w Scrum, w szczególności w roli Developera na pewno uzyskają więcej korzyści,
 • Dobrym przygotowaniem jest przeczytanie artykułów i postów zamieszczonych na naszym blogu w sekcji Scrum,
 • Nie musisz być programistą. W końcu w Zespole Scrum są osoby o różnych umiejętnościach. Zapraszamy także Testerów, Analityków, specjalistów UX.
 • Wymagane jest przyniesienie własnego laptopa z możliwością  instalowania oprogramowania i dostępem do Internetu

Certyfikat Professional Scrum Developer I

W celu uzyskania certyfikatu Scrum.org wymaga zdania egzaminu potwierdzającego posiadanie odpowiedniej wiedzy. W ciągu 2 dni od zakończenia szkolenia uczestnicy otrzymują voucher na egzamin Professional Scrum Developer I (PSD I). Egzamin zdaje się online na stronie scrum.org przez przeglądarkę internetową. Dodatkowo, jeżeli uczestnik szkolenia podejdzie do egzaminu w ciągu 14 dni od otrzymania vouchera i nie uzyska pozytywnego wyniku, otrzyma drugi voucher od scrum.org. Większość uczestników naszych szkoleń osiąga wynik ponad 90% poprawnych odpowiedzi.

Parametry egzaminu:

 • 80 pytań
 • 60 minut
 • 85% prawidłowych odpowiedzi jest potrzebne do zaliczenia
 • test jednokrotnego wyboru, test wielokrotnego wyboru, pytania prawda/fałsz

Terminy Szkoleń Applying Professional Scrum for Software Development


Brak terminów szkoleń otwartych. Zapytaj o planowane terminy i szkolenia zamknięte.


Data Wydarzenie Miasto Cena Zapisy

Zapytaj o możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego

Szkolenia Scrum.org są dostępne także jako szkolenia zamknięte

Szkolenia scrum.org

Uczestnicy o szkoleniu Professional Scrum Master

WIELKIE DZIĘKI za szkolenie. Sposób prowadzenia i atmosfera on a top level.

Darek

Developer

Super szkolenie. Dowiedziałem się że agile to zupełnie co innego niż sobie to wyobrażałem.

Maciek

Project Manager

Szkolenie, na które każdy, kto pracuje lub ma w planach pracować w Scrumie musi przyjść!

Michał Domachowski

Scrum Master, Currenda Sp. z o.o.

Mam już praktykę i wydawało mi się, że dużo wiem. Wracam do zespołów z mega motywacją i mnóstwem nowych pomysłów. Dużo inspiracji, dużo pracy poza strefą komfortu. Trochę mało czasu.

Krzysztof

Scrum Master

To drugie, po PSPO I, szkolenie Scrum.org w którym miałem okazję uczestniczyć, pierwsze u Krystiana. Poziom szkolenia przekroczył moje oczekiwania. Krystian świetnie wprowadza w meandry roli Scrum Mastera, przytaczając zarówno książkowe jak i życiowe przykłady codziennej pracy oraz skutecznego wprowadzania zwinnych metodyk w fundamenty funkcjonowania organizacji. Idealne połączenie teorii i przygotowania do egzaminu (bezproblemowo zdany), poparte latami doświadczenia, znajomością realiów polskich i zagranicznych oraz związanych z nimi trudności.

Mateusz Waligórski

Head of UX, euro.com.pl

Jeszcze raz chciałem podziękować, Ci za to szkolenie. Było ona dla mnie takim swoistym katharsis. Dzięki, niemu udaje mi się w końcu oddzielić ziarno od plew, poszukując informacji w sieci o Scrumie!

Adam

Project Manager

Zrozumiałam o co chodzi w Agile i teraz inaczej patrzę na naszą organizację. Dużo nauczyłam się też jako trener obserwując Krystiana w akcji.

Magda

Expert HR

Na razie mamy Scrum BUT, ale juz wiem, w którym kierunku mamy iść. Dużo solidnej wiedzy, której nigdzie nie wcześniej nie znalazłam. Zdałam egzamin PSM I za na 95%!

Agata

Scrum Master/Developer

Świetne szkolenie. Duża wartość dodana. Z pewnością zastosuję wiedzę uzyskaną na szkoleniu. Doświadczenie prowadzącego i jego kompetencje były zdecydowanym zwrotem z inwestycji finansowej włożonej w szkolenie.

Katarzyna Frelik

IT Project Manager/Scrum Master, Onwelo S.A.

Szkolenie OGIEŃ J mnie i chyba wszystkim się bardzo podobało. Krystian Kaczor nie jest z ‘pierwszej łapanki’, to rasowy sensei SCRUM’a z ogromnym doświadczeniem we wdrożeniach od zera. Sposób w który prowadził szkolenie, pytania na które nam odpowiadał były na najwyższym poziomie!

Andrzej

Developer