Książka Scrum i nie tylko

Książka SCRUM i nie tylko wydanie drugie
Książka SCRUM i nie tylko wydanie pierwsze

Dlaczego książka o Scrum?

%

Tak, Korzystamy z Agile!

Książka Scrum i nie tylko stanowi zarazem przewodnik po świecie Agile jak i klucz do jego głębszego zrozumienia. Wraz ze wzrostem popularności pojęć Agile i Scrum pojawił się zalew informacji w tym temacie. Trudno odnaleźć się w tym szumie informacyjnym i stwierdzić co jest prawdą, co jest ważne i na czym się skupić.  Funkcja porządkowania wiedzy została potwierdzona w informacji zwrotnej, którą zgromadziliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat od wydania pierwszego. Potwierdza to także ilość sprzedanych egzemplarzy książki Scrum i nie tylko w wydaniu w do druku oraz w wersjach elektronicznych.

Autor książki Scrum i nie tylko położył duży nacisk na poprawność przekazywanie wiedzy poprzez uprzednie sprawdzenie wprost u oryginalnych źródeł.
Jedna książka zawiera w sobie ponad dwanaście lat doświadczenia w pracy z polskimi i międzynarodowymi Zespołami oraz setki godzin szkoleń. Publikacja w jasny sposób tłumaczy teorię metod zwinnych i pokazuje praktyki z których powinien korzystać sprawny Zespół Scrum.

Pierwsze wydanie książki Scrum i nie tylko sprzedawało się tak dobrze, że zdobyło rangę bestseller.  Wydanie drugie jest poprawione i rozszerzone.

Co się zmieniło w wydaniu drugim Scrum i nie tylko?

Kup teraz

Dlaczego książka Scrum i nie tylko

Z książki dowiesz się

 • jakie są metody i frameworki Agile,
 • które podejście lepiej pasuje do Twojej konkretnej sytuacji,
 • w jaki sposób można najlepiej wykorzystać budżet,
 • jak szybko zdobywać przewagę nad konkurencją,
 • jak sprawić, żeby projekt odniósł sukces nawet jeśli nie wszystkie wymagania zostaną dostarczone,
 • jak planować tworzenie wartościowych produktów,
 • jak robić tylko tyle ile potrzeba i pracować produkt iteracyjnie i przyrostowo,
 • co robić, żeby uniknąć najczęstszych błędów,
 • jak sprawdzać postęp i reagować na zmiany,
 • jak minimalizować straty i optymalizować pracę,
 • jak kilkukrotnie zwiększyć wydajność zespołów,
 • jak szacować, planować, zawierać kontrakty,
 • na czym polega Agile Coaching,
 • jak wprowadzić Agile do Twojej organizacji,
 • jak możesz wykorzystać potencjał pracowników do tworzenia innowacyjnych rozwiązań,
 • jak stworzyć środowisko pracy, w którym Developerzy chcą pracować.

Rzetelna wiedza poparta oryginalnymi źródłami

Książka Scrum i nie tylko zawiera ponad dwanaście lat doświadczenia w polskich i międzynarodowych Zespołach oraz setki godzin szkoleń.

Autor Scrum i nie tylko położył duży nacisk na poprawność przekazywanie wiedzy poprzez godziny sprawdzania wprost u oryginalnych źródeł.

Pomimo tak dużej dawki wiedzy, książka Scrum i nie tylko jest pozycją, którą łatwo się czyta. Wiele osób czyta tę książkę od początku do końca, a potem wraca do konkretnych rozdziałów przygotowując się do spotkań, warsztatów i prezentacji. Dobrze ją mieć zawsze pod ręką.

Książka Scrum i nie tylko to jedyna na polskim rynku i jedna z niewielu na świecie książka rekomendowana przez Scrum.org

 

Dla Ciebie

Książka Scrum i nie tylko przeznaczona jest dla zespołów projektowych, programistów, testerów, managerów, profesjonalistów z pasją do tworzenia niesamowitych produktów. Tematy są przedstawione w przystępny sposób zarówno dla osób  pracujących w paradygmacie Agile, jak również dla tych, którzy chcą przejść z tradycyjnego modelu Waterfall.

Dla organizacji, które chcą wytwarzać oprogramowanie wysokiej jakości i często dostarczać nowe wersje na rynek jest to pozycja obowiązkowa. Dla firm, które chcą się wyróżnić na rynku i dotrzymać kroku klientom, jest to pozycja konieczna.

Opinie o książce Scrum i nie tylko

Tym, którzy odpowiadają za sposoby realizacji projektów i jednocześnie szukają kompendium wiedzy o Agile. Książka pozwoli im przyswoić najważniejsze informacje na temat zwinnych metodyk, z mocniejszym zaakcentowaniem Scruma.

Tym, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę ze Scrumem. Książka buduje solidne podstawy wiedzy. Każdy członek zespołu scrumowego otrzyma niezbędne minimum do pracy w Scrumie. Dla Scrum Masterów będzie to z kolei bardzo dobry punkt startowy do dalszych poszukiwań wymienionych przez autora obszarów.

Tym, którzy stosują metodyki zwinne, w tym Scruma. Z jednej strony otrzymają uporządkowaną formę wiedzy w tym zakresie, z drugiej całkiem możliwe jest, że trafią na nowe elementy, które zachęcą ich do dalszego pogłębiania wiedzy.

Paweł Pustelnik

Head of PMO, Future Processing

Podsumowując zatem – czy można się w tej książce do czegoś przyczepić? Nie, zdecydowanie nie. Poza kilkoma dykteryjkami, w których włączał mi się moduł „polemizowałabym”, bo np. pączki bez białego paska to nie pączki i nikt mi tego nie wyperswaduje, i kilkoma historiami o pracy z zespołami, które proszą się o gwiazdkę z przypisem „nie zawsze i nie w każdym zespole”, uważam, że Krystian podszedł do tematu bardzo poważnie i odrobił solidnie zadanie domowe przygotowując materiały do publikacji. Książka zawiera merytoryczną wiedzę, popartą szeregiem przykładów i odwołań do najważniejszych praktyków. Dodatkowo świetnym pomysłem są na końcu każdego rozdziału pytania zatytułowane „Do przemyślenia”. Pomagają one naprowadzić czytelnika na najważniejsze zagadnienia omówione na poprzednich stronach, a jednocześnie zmuszają do zastanowienia, w jaki sposób można zdobyte informacje zastosować na własnym podwórku, ze swoimi zespołami. Patrząc na polski rynek wydawniczy książka Krystiana wydaje mi się naturalnym wyborem dla osób, które pragną zrozumieć fenomen Scruma i w przystępny sposób zostać zaznajomione z jego meandrami.

Ewa Gowin

Scrum Master i Coach, Agile 24/7

SCRUM i nie tylko jest jedną z pierwszych tego typu pozycji na rynku polskim, jednak swoją głębia może śmiało konkurować z najnowszymi pozycjami zagranicznymi. Pozwala nie tylko zrozumieć podstawy Scrum ale daje również wiele odpowiedzi na praktyczne, codzienne problemy związane ze jego wdrażaniem w organizacji. Publikację polecam informatykom oraz wszystkim którzy pracują nad rozwojem nowych produktów w dzisiejszej szybko zmieniającej się rzeczywistości.

Marek Lenz

CIO, AXA Poland

Dla mnie książka ta będzie wiernym towarzyszem zawodowego życia, ponieważ otworzyła mi szerzej oczy na inne sposoby pracy. Przez chwilę, na początku swej drogi agile’owej, byłem aż nadto ortodoksyjnym głosicielem Scruma, a dzięki tej pozycji zrozumiałem że czasem warto wyjść z jego ram i spróbować jednak nieco innej ścieżki. Książka ukazuje  szeroki horyzont i zachęca do eksperymentowania – samemu udało mi się stworzyć sprawnie działające zespoły poza obszarem  IT, które wykorzystują do pracy cykl Deminga czy Kanban. Z czystym sumieniem mogę polecić tę książkę początkującym Scrum Masterom, ale i starym wygom, którzy szukają materiałów do odświeżenia wiedzy.

Łukasz Michno

Scrum Master, Młynarze.com

Była to bardzo przyjemna pozycja, gdzie nie zabrakło wstawek humorystycznych i odniesienia się jak to naprawdę wygląda w firmach — co spowodowało, że książkę czytało się wyśmienicie.
Widać było w Pana książce pewność siebie i znajomość tematu, a podejście wyjaśniające ułatwia osobom które dopiero zaczynają swoją przygodę w świecie Agile na poznanie podstaw.
Bardzo trafne były komiksy oraz cytaty, nie raz “wyjaśniające więcej niż tysiąc słów”.

Bartosz Górka

Pomimo rosnącej popularności metod Agile w Polsce wciąż nie ma dostatecznego wyboru literatury na ten temat w języku polskim. Poza trzema książkami elektronicznymi (ebook) nie było do tej pory właściwie literatury godnej polecenia. Książka „Nie tylko Scrum – Teoria i Praktyka Metod Agile” z pewnością pomaga ten stan rzeczy zmienić. Jest ona cenna nie tylko ze względu na konwersacyjny, przystępny styl ale także szeroki zakres podejmowanych tematów. W książce znaleźć można nie tylko omówienie najważniejszych metod Agile, ale także większości powszechnie stosowanych praktyk nierozerwalnie z nimi związanych.

Andy Brandt

Professional Scrum Trainer, Code Sprinters

Podsumowując tą króciutką recenzję, zdecydowanie polecam aktualne poszerzone wydanie. Wiele dobrego zawdzięczamy Krystianowi Kaczorowi, który ponownie poświęcił swój czas na poprawki i dodanie nowej zawartości. Jest to naprawdę solidna pozycja na naszym rodzimym rynku wydawniczym i jedna z lepszych książek po polsku traktująca o tematyce agile! Co warto zaznaczyć autor jest również certyfikowanym trenerem scrum.org i zapewnia o wysokiej wartości materiału i przydatności w kontekście starania się o certyfikaty PSM1 i PSPO1. Jako osoba prowadząca od czasu do czasu szkolenia Scrum szczerze to potwierdzam. Zdecydowaie kciuk w górę! :)

Rafał Stańczak

Konsultant i Coach Scrum, Scrum Do