Select Page

Szkolenie Professional Scrum Product Owner — Advanced

W Pełni Zarządzaj Produktem. Zdaj egzamin PSPO II

Szkolenie Professional Scrum Product Owner — Advanced to dwudniowy zaawansowany warsztat dogłębnie poruszając zagadnienia Zwinnego Zarządzania Produktem. Szkolenie Professional Scrum Product Owner — Advanced skupia się na rozwijaniu umiejętności budowania solidnej wizji produktu, walidowaniu pomysłów i hipotez i dostarczaniu większej wartości interesariuszom. Szkolenie A‑PSPO jest skierowane do Product Ownerów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, umiejętności i wpływ w organizacji.

Professional Scrum Product Owner – Advanced: Charakterystyka szkolenia

Uczestnicy dowiadują się jakimi dokładnie aspektami zarządzania produktem zajmuje się Product Owner w Scrum. Zajmujemy się tutaj tematami wykraczającym i poza pracę z Product Backlog. Jak zwinnie zarządzać produktem? Jak podejmować decyzje? Jak wpływać na innych? Co powinniśmy mierzyć? To szkolenie jest rozwinięciem szkolenia Professional Scrum Product Owner.

The Product Owner is responsible for maximizing the value of the product resulting from work of the Development Team.
For the Product Owner to succeed, the entire organization must respect his or her decisions.
— Scrum Guide 2017

Szkolenie Professional Scrum Product Owner Advanced logo full size

Cele szkolenia

Zrozumiesz różne aspekty roli Product Ownera:

Reprezentant Klienta — skupienie na zrozumieniu problemów klienta, wyzwań i potencjalnych okazji

Wizjoner — komunikowanie wizji, przyszłego stanu i możliwości w sposób, który spiera wspólne zrozumienie

Eksperymentator — skupienie na innowacji, testowaniu hipotez i walidowaniu potencjalnej wartości, żeby rozpalić innowację

Influencer — komunikacja z interesariuszami, klientami, Zespołem Scrumowym i wpływanie na nich

Współpracownik — poszukiwanie wkładu, pomysłów i informacji zwrotnej od innych

Decydent — skupienie na tworzeniu maksymalnego wpływu przez podejmowanie jasnych decyzji i wyborów

Uczestnicy będą mogli poddać refleksji dotychczasową praktykę i samodzielnie inspirację i pomysły do usprawnienia pracy z produktem. Przygotowanie uczestników szkolenia do zdania egzaminu Professional Scrum Product Owner II jest bardziej skutkiem ubocznym niż celem samym w sobie. Ponad 90% naszych absolwentów zdaje egzamin PSPO II za pierwszym razem.

Adresaci szkolenia

 • Product Owner z minimum rocznym doświadczeniem w tej roli
 • Product Manager
 • Chief Product Owner pracujący z dużym produktem
 • Analityk Biznesowy
 • Scrum Master
 • Agile Coach

Mocne strony

Szkolenie Professional Scrum Product Owner prowadzi certyfikowany przez scrum.org Professional Scrum Trainer. Żeby zdobyć poziom PST, czyli Professional Scrum Trainer trzeba zdać egzaminy PSM I, PSM II i PSM III na poziomie minimum 95% poprawnych odpowiedzi, złożyć aplikację, przejść przez szkolenie Train The Trainer dla każdego prowadzonego szkolenia i przejść pozytywnie weryfikację koleżeńską przeprowadzoną przez minimum trzech trenerów PST. Dlaczego to dla Ciebie ważne?

W momencie tworzenia organizacji Scrum.org, Ken Schwaber zdecydował, że jej głównym celem będzie szerzenie ugruntowanej wiedzy na temat Scrum. Wiedza powinna być taka sama i przekazywana w ten sam sposób. Posiadacze certyfikatów wydanych przez Scrum.org powinni reprezentować wysokiego poziomu wiedzę i umiejętności. 

Oprócz weryfikacji wiedzy trenera PST i umiejętności prowadzenia szkolenia, scrum.org zapewnia materiały szkoleniowe. W ramach powierzonych materiałów każdy Professional Scrum Trainer musi poprowadzić ćwiczenia obowiązkowe. Szkolenie Professional Scrum Product Owner zawsze jest oparte na najnowszej wersji materiałów scrum.org. Nad jakością zawartości merytorycznej szkolenia czuwa społeczność certyfikowanych trenerów PST Scrum.org z całego świata łącznie z Kenem Schwaberem we własnej osobie. W ten sposób w każdym miejscu świata na szkoleniu Professional Scrum Product Owner jest przekazywana dokładnie ta sama informacja. Taki sposób pracy wymaga więcej wysiłku ze strony organizacji, ale wyraźnie wyróżnia szkolenia Scrum.org od szkoleń, na których trener przekazuje swoją wersję Scrum na swoich materiałach.

Trener prowadzący szkolenie zajmuje się też mentorowaniem kandydatów na PST, przygotowywaniem pytań na egzaminy PAL‑E, PSM II i przeprowadza przeglądy grupowe na kandydatów PST.

Szkolenie jest prowadzone w formie interaktywnych warsztatów z wykorzystaniem najnowszych technik treningu.

Korzyści szkolenia Professional Scrum Product Owner — Advanced

 • dwa dni ciekawych warsztatów z najlepszym polskim trenerem Professional Scrum Trainer,
 • unikalna możliwość rozwiązania swoich praktycznych problemów z implementacją Scrum pod okiem doświadczonego praktyka,
 • materiały szkoleniowe,
 • książka Krystiana Kaczora Scrum i nie tylko wydana przez PWN,
 • elegancki dyplom ukończenia szkolenia do powieszenia na ścianie,
 • voucher na egzamin Professional Scrum Product Owner II o wartości $250,
 • darmowa powtórka egzaminu Professional Scrum Product Owner II,
 • zniżka $200 na egzamin Professional Scrum Product Owner III,
 • wsparcie trenera po szkoleniu. Jest to doskonała okazja do wyjaśnienia wątpliwości i pytań, które pojawiły się już po szkoleniu oraz przejrzenie pytań z egzaminu próbnego,
 • 14 punktów PDU w PMI w kategorii “Education courses provided by other third party providers”,

Plan Szkolenia Professional Scrum Product Owner — Advanced

 1. Postawy Product Ownera
 2. Reprezentant Klienta
 3. Wizjoner
 4. Eksperymentator
 5. Influencer
 6. Współpracownik
 7. Decydent
 8. Podsumowanie

W ramach warsztatów pracujemy także nad Case Study zbudownym na podstawie prawdziwej historii w organizacji przechodzącej zmianę.

Parametry szkolenia

 • 2 dni po 8 godzin szkolenia,
 • lunch oraz catering w ciągu dnia (kawa, herbata, soki, ciastka),
 • Cena Early Bird: 3500 PLN netto — do 3 tygodni przed szkoleniem,
 • Cena Regularna: 3800 PLN netto

Wymagania

 • Uczestnicy szkolenia powinni mieć przynajmniej rok praktyki w roli Product Ownera,
 • Uczestnicy, którzy myślą o uzyskaniu certyfikatu PSPO II mogą wcześniej sprawdzić swoją wiedzę podchodząc do próbnego egzaminów Scrum Open i Product Owner Open,
 • Dobrym przygotowaniem jest przeczytanie artykułów i postów zamieszczonych na naszym blogu w sekcji Scrum

Certyfikat Professional Scrum Product Owner II

W celu uzyskania certyfikatu Scrum.org wymaga zdania egzaminu potwierdzającego posiadanie odpowiedniej wiedzy. W ciągu 2 dni od zakończenia szkolenia uczestnicy otrzymują voucher na egzamin Professional Scrum Product Owner II (PSPO II). Egzamin zdaje się online na stronie scrum.org przez przeglądarkę internetową. Dodatkowo, jeżeli uczestnik szkolenia podejdzie do egzaminu w ciągu 14 dni od otrzymania vouchera i nie uzyska pozytywnego wyniku, otrzyma drugi voucher od scrum.org. Większość uczestników naszych szkoleń osiąga wynik ponad 90% poprawnych odpowiedzi. Parametry egzaminu:

 • 40 pytań
 • 60 minut
 • 85% prawidłowych odpowiedzi jest potrzebne do zaliczenia
 • test jednokrotnego wyboru, test wielokrotnego wyboru, pytania prawda/fałsz
 • Egzamin próbny Scrum Open i Product Owner Open

Więcej informacji o tym egzaminie i praktyczne porady jak zdać znajdziesz w poście Jak zdać egzamin PSM I. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymują także zniżkę 200 USD na egzamin trzeciego stopnia PSPO III.

Terminy Szkoleń Professional Scrum Product Owner — Advanced

Data Wydarzenie Miasto Cena Zapisy
16-wrz-2024 Professional Scrum Product Owner Advanced — A‑PSPO Online 3400.00 zł Zapisz się

Zapytaj o możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego

Szkolenia Scrum.org są dostępne także jako szkolenia zamknięte

Szkolenia scrum.org

Uczestnicy o szkoleniu Professional Scrum Product Owner

WIELKIE DZIĘKI za szkolenie. Sposób prowadzenia i atmosfera on a top level.

Darek

Developer

Super szkolenie. Dowiedziałem się że agile to zupełnie co innego niż sobie to wyobrażałem.

Maciek

Project Manager

Szkolenie, na które każdy, kto pracuje lub ma w planach pracować w Scrumie musi przyjść!

Michał Domachowski

Scrum Master, Currenda Sp. z o.o.

Mam już praktykę i wydawało mi się, że dużo wiem. Wracam do zespołów z mega motywacją i mnóstwem nowych pomysłów. Dużo inspiracji, dużo pracy poza strefą komfortu. Trochę mało czasu.

Krzysztof

Scrum Master

To drugie, po PSPO I, szkolenie Scrum.org w którym miałem okazję uczestniczyć, pierwsze u Krystiana. Poziom szkolenia przekroczył moje oczekiwania. Krystian świetnie wprowadza w meandry roli Scrum Mastera, przytaczając zarówno książkowe jak i życiowe przykłady codziennej pracy oraz skutecznego wprowadzania zwinnych metodyk w fundamenty funkcjonowania organizacji. Idealne połączenie teorii i przygotowania do egzaminu (bezproblemowo zdany), poparte latami doświadczenia, znajomością realiów polskich i zagranicznych oraz związanych z nimi trudności.

Mateusz Waligórski

Head of UX, euro.com.pl

Jeszcze raz chciałem podziękować, Ci za to szkolenie. Było ona dla mnie takim swoistym katharsis. Dzięki, niemu udaje mi się w końcu oddzielić ziarno od plew, poszukując informacji w sieci o Scrumie!

Adam

Project Manager

Zrozumiałam o co chodzi w Agile i teraz inaczej patrzę na naszą organizację. Dużo nauczyłam się też jako trener obserwując Krystiana w akcji.

Magda

Expert HR

Na razie mamy Scrum BUT, ale juz wiem, w którym kierunku mamy iść. Dużo solidnej wiedzy, której nigdzie nie wcześniej nie znalazłam. Zdałam egzamin PSM I za na 95%!

Agata

Scrum Master/Developer

Świetne szkolenie. Duża wartość dodana. Z pewnością zastosuję wiedzę uzyskaną na szkoleniu. Doświadczenie prowadzącego i jego kompetencje były zdecydowanym zwrotem z inwestycji finansowej włożonej w szkolenie.

Katarzyna Frelik

IT Project Manager/Scrum Master, Onwelo S.A.

Szkolenie OGIEŃ J mnie i chyba wszystkim się bardzo podobało. Krystian Kaczor nie jest z ‘pierwszej łapanki’, to rasowy sensei SCRUM’a z ogromnym doświadczeniem we wdrożeniach od zera. Sposób w który prowadził szkolenie, pytania na które nam odpowiadał były na najwyższym poziomie!

Andrzej

Developer