Select Page

Blog o Scrum

Scrum, Agile, Transformacje Agile, Wydarzenia, Narzędzia
Manager to zło wcielone

Manager to zło wcielone

Ostatnie badania na temat percepcji managerów potwierdzają wiele krążących stereotypów. Większość czasu spędzają na spotkaniach, a ich interwencje są negatywnie oceniane przez pracowników.

Jak zdać egzamin Professional Scrum with Kanban PSK I?

Jak zdać egzamin Professional Scrum with Kanban PSK I?

Egzamin Professional Scrum with Kanban I na pewno ma mniej pytań niż egzaminy PSM I i PSPO I, ale nie powiedziałbym, że jest łatwiejszy. Pojawia się sporo pytań o zagadnienia związane z Kanbanem, które sprawiają, że trzeba się dobrze zastanowić. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek ułatwiających zdanie egzaminu.

Nowy Przewodnik EBM 2020

Nowy Przewodnik EBM 2020

Jeśli nie mierzysz, to nie możesz zarządzać. Ale co mierzyć w Scrumie? Kolejna, dużo bardziej czytelna, łatwiejsza do zrozumienia i praktyczna wersja Przewodnika po Evidence-Based Management (EBM) nareszcie jest dostępna w wersji polskiej. 

Black Friday w QAgile

Black Friday w QAgile

Black Friday nie ominęło także QAgile! Prze cały tydzień wszystkie szkolenia i kursy z dużą zniżką.

Nadchodzą zmiany w Scrum Guide

Nadchodzą zmiany w Scrum Guide

To już oficjalnie! Twórcy Scruma — Jeff Sutherland i Ken Schwaber zapowiedzieli premierę długo wyczekiwanej nowej wersji Scrum Guide’a na 18 listopada 2020. Jest to szczególny rok, gdyż przypada na niego również 25. rocznica pierwszej, oficjalnej wersji frameworku.

Czy nadgodziny dowiozą na czas?

Czy nadgodziny dowiozą na czas?

Do tej pory poruszenie wśród managerów wywoływały doniesienia o skróceniu tygodnia pracy w zagranicznych firmach. Wczoraj poruszenie wywołała informacja o 6 dniowym tygodniu pracy w CD Projekt. Czy nadgodziny na pewno spowodują dostarczenie Cyberpunka na czas? Empiryzm pokaże, ale można się zastanowić nad kwestią nadgodzin.

Internetowy Kurs o Scrum i Agile

Internetowy Kurs o Scrum i Agile

Kurs “Scrum i Nie Tylko” to kilka godzin nowoczesnych materiałów video w postaci animacji, dziesiątki dodatkowych treści do poczytania i quizy sprawdzające wiedzę. A wszystko to opakowane w przystępną platformę e‑learningową dostosowaną zarówno pod urządzenia desktopowe jak i mobilne.

Kompetencje Profesjonalnego Scruma

Kompetencje Profesjonalnego Scruma

Scrum.org stworzył listę kompetencji związanych z Profesjonalnym Scrumem, żeby wesprzeć rozwój osobisty osób zainteresowanych Scrumem. Nabywanie biegłości w świecie Scruma zaczyna się od poznania podstaw, czyli obszaru Rozumienie i Stosowanie Frameworka Scrum, co stanowi fundament ścieżki rozwoju osobistego w tej dziedzinie.

Przewodnik po EBM po polsku

Przewodnik po EBM po polsku

Jeśli nie mierzysz, to nie możesz zarządzać. Ale co mierzyć w Scrumie? Przewodnik po Evidence-Based Management (EBM) nareszcie jest dostępny w wersji polskiej. Mamy nadzieję, że efekt końcowy jest przynajmniej zadawalający.

6 postaw Product Ownera i szkolenie PSPO‑A

6 postaw Product Ownera i szkolenie PSPO‑A

Wraz z powstaniem nowego szkolenia Professional Scrum Product Owner — Advanced (PSPO‑A) (dostępnego razem z certyfikacją), chcemy przedstawić wam kilka nowych i niepublikowanych wcześniej treści: Postawy Właściciela Produktu (ang. Stances of the Product Owner). W tym artykule podzielimy się listą zarówno tych preferowanych, jak i błędnie rozumianych postaw Product Ownera. W nadchodzących artykułach zgłębimy temat każdej z postaw indywidualnie.

8 postaw Scrum Mastera

8 postaw Scrum Mastera

Według Przewodnika po Scrumie, rolą Scrum Mastera jest upewnienie się, że Scrum jest zrozumiały dla wszystkich i poprawnie implementowany. Scrum Masterzy osiągają taki stan rzeczy dbając o to, żeby Zespół Scrumowy pracował w zgodnie z teorią, praktykami i zasadami Scruma.