Blog o Scrum

Scrum, Agile, Transformacje Agile, Wydarzenia, Narzędzia
Czy nadgodziny dowiozą na czas?

Czy nadgodziny dowiozą na czas?

Do tej pory poruszenie wśród managerów poruszenie wywoływały doniesienia o skróceniu tygodnia pracy w zagranicznych firmach. Wczoraj poruszenie wywołała informacja o 6 dniowym tygodniu pracy w CD Projekt. Czy nadgodziny na pewno spowodują dostarczenie Cyberpunka na czas? Empiryzm pokaże, ale można się zastanowić nad kwestią nadgodzin.

Internetowy Kurs o Scrum i Agile

Internetowy Kurs o Scrum i Agile

Kurs “Scrum i Nie Tylko” to kilka godzin nowoczesnych materiałów video w postaci animacji, dziesiątki dodatkowych treści do poczytania i quizy sprawdzające wiedzę. A wszystko to opakowane w przystępną platformę e‑learningową dostosowaną zarówno pod urządzenia desktopowe jak i mobilne.

Kompetencje Profesjonalnego Scruma

Kompetencje Profesjonalnego Scruma

Scrum.org stworzył listę kompetencji związanych z Profesjonalnym Scrumem, żeby wesprzeć rozwój osobisty osób zainteresowanych Scrumem. Nabywanie biegłości w świecie Scruma zaczyna się od poznania podstaw, czyli obszaru Rozumienie i Stosowanie Frameworka Scrum, co stanowi fundament ścieżki rozwoju osobistego w tej dziedzinie.

Przewodnik po EBM po polsku

Przewodnik po EBM po polsku

Jeśli nie mierzysz, to nie możesz zarządzać. Ale co mierzyć w Scrumie? Przewodnik po Evidence-Based Management (EBM) nareszcie jest dostępny w wersji polskiej. Mamy nadzieję, że efekt końcowy jest przynajmniej zadawalający.

6 postaw Product Ownera i szkolenie PSPO‑A

6 postaw Product Ownera i szkolenie PSPO‑A

Wraz z powstaniem nowego szkolenia Professional Scrum Product Owner — Advanced (PSPO‑A) (dostępnego razem z certyfikacją), chcemy przedstawić wam kilka nowych i niepublikowanych wcześniej treści: Postawy Właściciela Produktu (ang. Stances of the Product Owner). W tym artykule podzielimy się listą zarówno tych preferowanych, jak i błędnie rozumianych postaw Product Ownera. W nadchodzących artykułach zgłębimy temat każdej z postaw indywidualnie.

8 postaw Scrum Mastera

8 postaw Scrum Mastera

Według Przewodnika po Scrumie, rolą Scrum Mastera jest upewnienie się, że Scrum jest zrozumiały dla wszystkich i poprawnie implementowany. Scrum Masterzy osiągają taki stan rzeczy dbając o to, żeby Zespół Scrumowy pracował w zgodnie z teorią, praktykami i zasadami Scruma.

Kolejny raport o Agile. I co z tego?

Kolejny raport o Agile. I co z tego?

Pojawił się już 14 raport stanu Agile, czyli Version One State od Agile Report. Można koło niego przejść obojętnie, można przeczytać wnioski autorów, albo porównać co się zmieniło od poprzedniego roku. Wybraliśmy ostatnią opcję i przedstawiamy nasze wnioski.

Jak przeprowadzić zdalną Retrospekcję Sprintu?

Jak przeprowadzić zdalną Retrospekcję Sprintu?

W trakcie panującej pandemii koronawirusa firmy na całym świecie próbują zaadaptować się do obecnej sytuacji i tak szybko jak to możliwe przejść na pracę w pełni zdalną. Coraz więcej zespołów Scrumowych zaczyna pracować z domu, a ponieważ dla wielu osób jest to pierwsze tego typu doświadczenie, pojawiają się nowe, niespotykane dotąd wyzwania i przeszkody.

Szkolenie Professional Scrum Master Online za nami

Szkolenie Professional Scrum Master Online za nami

PSM online za nami. Każdy biznes przechodzi prawdziwy test tego czy potrafi dostosować się do zaistniałej sytuacji i czy naprawdę jest agile. 9–10 kwietnia przeprowadziliśmy pierwsze w Polsce szkolenie Professional Scrum Master w całości online. Jak przebiegło? Jakich użyliśmy narzędzi? Jakie były opinie uczestników?

Szkolenia Scrum i Agile