Szkolenie Professional Scrum Product Owner

Zostań Product Ownerem, zarządzaj produktem optymalizując wartość

Szkolenie Professional Scrum Product Owner jest oparte na najnowszej wersji materiałów scrum.org. Nad jakością zawartości merytorycznej szkolenia czuwa społeczność certyfikowanych trenerów PST Scrum.org z całego świata łacznie z Kenem Schwaberem we własnej osobie. Szkolenie jest prowadzone w formie interaktywnych warsztatów z wykorzystaniem najnowszych technik treningu.

Scrum is like your mother-in-law. It’s constantly pointing out your shortcomings. — Ken Schwaber

Framework Scrum w pigułce

© Scrum.org

Adresaci szkolenia

 • Product Owner
 • Product Manager
 • Analityk Biznesowy
 • Analityk Systemowy
 • Agile Coach
 • Project Manager pracujący z zespołami zwinnymi
 • Klienci pracujący w sposób zwinny (Agile)
 • Dostawcy pracujący w sposób zwinny (Agile)
 • Osoby zainteresowane zwinnym rozwojem produktu

Cel szkolenia

Głównym celem szkolenia Professional Scrum Product Owner jest przekazanie wiedzy na temat rozwoju wartościowych produktów i przećwiczenie tego  w praktyce. Ogromną wartość dodaną stanowi wymiana doświadczeń z implementacji Scrum w różnych organizacjach pomiędzy uczestnikami szkolenia. Szkolenie zostało stworzone by przekazać uczestnikom solidną, poszerzoną wiedzę na temat Scruma, którą można z powodzeniem wykorzystywać do udoskonalania stosowanych dotychczas praktyk, by osiągać rezultaty jeszcze lepsze niż dotychczas.

Uczestnicy z doświadczeniem w pracy Product Ownera będą mogli poddać refleksji dotychczasową praktykę i samodzielnie inspirację i pomysły do usprawnienia pracy z produktem. Przygotowanie uczestników szkolenia do zdania egzaminu Professional Scrum Product Owner I jest bardziej skutkiem ubocznym niż celem samym w sobie. Ponad 90% naszych absolwentów zdaje egzamin PSPO I za pierwszym razem.Osoby posiadające certyfikat PSPO I nadal dużo wynoszą z tego szkolenia.

Niektórzy wykorzystują tą okazję do uporządkowania wiedzy i podejścia do trudniejszych egzaminów, PSPO II lub PSM II.

Jeżeli interesuje Cię jak wygląda egzamin Professional Scrum Product Owner I i jak go zdać za pierwszym podejściem, koniecznie przeczytaj post Jak zdać egzamin PSMI.

Mocne strony

Szkolenie Professional Scrum Master prowadzi certyfikowany przez scrum.org trener Krystian Kaczor. Żeby zdobyć poziom PST, czyli Professional Scrum Trainer trzeba zdać egzaminy PSM I, PSM II i PSM III na poziomie minimum 95% poprawnych odpowiedzi, złożyć aplikację, przejść przez szkolenie Train The Trainer dla każdego prowadzonego szkolenia i przejść pozytywnie weryfikację koleżeńską przeprowadzoną przez minimum trzech trenerów PST. Po co tyle zachodu? W momencie tworzenia organizacji Scrum.org, Ken Schwaber zdecydował, że jej głównym celem będzie szerzenie wiedzy na temat Scrum. Wiedza powinna być taka sama i przekazywana w ten sam sposób. Dlatego oprócz weryfikacji wiedzy i umiejętności prowadzenia szkolenia, scrum.org zapewnia materiały szkoleniowe. W ramach powierzonych materiałów każdy Professional Scrum Trainer musi poprowadzić ćwiczenia obowiązkowe. W ten sposób w każdym miejscu świata na szkoleniu Professional Scrum Master jest przekazywana dokładnie ta sama informacja. Taki sposób pracy wymaga więcej wysiłku ze strony organizacji, ale wyraźnie wyróżnia szkolenia Scrum.org od szkoleń, na których trener przekazuje swoją wersję Scrum na swoich materiałach.

Korzyści szkolenia Professional Scrum Product Owner

Szkolenie Professional Scrum Product Owner daje uczestnikom:

 • dwa dni ciekawych warsztatów z najlepszym polskim trenerem Professional Scrum Trainer,
 • unikalną możliwość rozwiązania swoich praktycznych problemów z implementacją Scrum pod okiem doświadczonego praktyka,
 • Zrozumiesz podejście Agile i czym różni się od tradycyjnego podejścia,
 • Zrozumiesz działanie frameworku Scrum,
 • Zrozumiesz zakres odpowiedzialności Ról i sprawdzenie tej wiedzy w symulowanych sytuacjach,
 • Nauczysz się jak tworzyć Produkt od pomysłu do wdrożenia,
 • Dowiesz się jak mierzyć rozwój produktu i jak porządkować Product Backlog,
 • Zrozumiesz różnicę pomiędzy Product Development a Project Management,
 • Zrozumiesz samoorganizację, empiryzm i przyrostowe dostarczanie produktów,
 • bezpłatny udział w webinarium z trenerem dwa tygodnie po szkoleniu. Jest to doskonała okazja do wyjaśnienia wątpliwości i pytań, które pojawiły się już po szkoleniu oraz przejrzenie pytań z egzaminu próbnego,
 • voucher na egzamin Professional Scrum Product Owner I o wartości $200,
 • darmowa powtórka egzaminu Professional Scrum Product Owner I,
 • zniżka $200 na egzamin Professional Scrum Product Owner II,
 • 14 punktów PDU w PMI w kategorii “Education courses provided by other third party providers”,

Wymagania

 • Nie ma szczególnych wymagań dla uczestników tego szkolenia poza przeczytaniem przewodnika Scrum Guide,
 • Osoby, które już mają praktykę pracy w Scrum, w szczególności w roli Product Ownera na pewno uzyskają więcej korzyści,
 • Uczestnicy, którzy myślą o uzyskaniu certyfikatu PSPO I mogą wcześniej sprawdzić swoją wiedzę podchodząc do próbnego egzaminów Scrum Open i Product Owner Open,
 • Dobrym przygotowaniem jest przeczytanie artykułów i postów zamieszczonych na naszym blogu w sekcji Scrum,

Plan Szkolenia Professional Scrum Product Owner

 1. Zarządzanie produktem w podejściu Agile
 2. Zarządzanie rozwojem produktu poprzez wartość
 3. Sposoby mierzenia rozwoju produktu
 4. Podstawowe założenia i mechanizmy — proces empiryczny, złożoność produktów, rożne style zarządzania.
 5. Framework Scrum — role, wydarzenia, artefakty, zasady.
 6. Product Backlog Management
 7. Release Planning
 8. Szacowanie i planowanie — planowanie Sprintów i dalej niż Sprinty. Czy w Agile się planuje? Zobowiązanie czy prognoza?  Czy Zespół Developerski się zobowiązuje? Skąd wiem co na kiedy będzie?
 9. Rola i warsztat pracy Product Owner – kim jest i jaką ma odpowiedzialność?
 10. Narzędzia pracy Product Ownera
 11. Skalowanie (wprowadzenie) — co zrobić kiedy potrzebuję więcej zespołów? Jak pracować z 3 zespołami Scrum, jak z 9, a większa ilość?

Parametry szkolenia

 • 2 dni po 8 godzin szkolenia
 • lunch oraz catering w ciągu dnia (kawa, herbata, soki, ciastka),
 • drukowane materiały szkoleniowe,
 • książka Krystiana Kaczora Scrum i nie tylko wydaną przez PWN (w formie drukowanej),
 • elegancki dyplom ukończenia szkolenia do powieszenia na ścianie,
 • Cena Early Bird: 3100 PLN netto — do 3 tygodni przed szkoleniem,
 • Cena Regularna: 3400 PLN netto

Certyfikat Professional Scrum Product Owner I

W celu uzyskania certyfikatu Scrum.org wymaga zdania egzaminu potwierdzającego posiadanie odpowiedniej wiedzy. W ciągu 2 dni od zakończenia szkolenia uczestnicy otrzymują voucher na egzamin Professional Scrum Product Owner I (PSPO I). Egzamin zdaje się online na stronie scrum.org przez przeglądarkę internetową. Dodatkowo, jeżeli uczestnik szkolenia podejdzie do egzaminu w ciągu 14 dni od otrzymania vouchera i nie uzyska pozytywnego wyniku, otrzyma drugi voucher od scrum.org. Większość uczestników naszych szkoleń osiąga wynik ponad 90% poprawnych odpowiedzi. Parametry egzaminu:

 • 80 pytań
 • 60 minut
 • 85% prawidłowych odpowiedzi jest potrzebne do zaliczenia
 • test jednokrotnego wyboru, test wielokrotnego wyboru, pytania prawda/fałsz
 • Egzamin próbny Scrum Open i Product Owner Open

Więcej informacji o tym egzaminie i praktyczne porady jak zdać znajdziesz w poście Jak zdać egzamin PSM I. W ramach szkolenia uczestnicy otrzymują także zniżkę 100 USD na egzamin drugiego stopnia PSPO II.

Uczestnicy o szkoleniu Professional Scrum Product Owner

WIELKIE DZIĘKI za szkolenie. Sposób prowadzenia i atmosfera on a top level.

Darek

Developer

Super szkolenie. Dowiedziałem się że agile to zupełnie co innego niż sobie to wyobrażałem.

Maciek

Project Manager

Szkolenie, na które każdy, kto pracuje lub ma w planach pracować w Scrumie musi przyjść!

Michał Domachowski

Scrum Master, Currenda Sp. z o.o.

Mam już praktykę i wydawało mi się, że dużo wiem. Wracam do zespołów z mega motywacją i mnóstwem nowych pomysłów. Dużo inspiracji, dużo pracy poza strefą komfortu. Trochę mało czasu.

Krzysztof

Scrum Master

To drugie, po PSPO I, szkolenie Scrum.org w którym miałem okazję uczestniczyć, pierwsze u Krystiana. Poziom szkolenia przekroczył moje oczekiwania. Krystian świetnie wprowadza w meandry roli Scrum Mastera, przytaczając zarówno książkowe jak i życiowe przykłady codziennej pracy oraz skutecznego wprowadzania zwinnych metodyk w fundamenty funkcjonowania organizacji. Idealne połączenie teorii i przygotowania do egzaminu (bezproblemowo zdany), poparte latami doświadczenia, znajomością realiów polskich i zagranicznych oraz związanych z nimi trudności.

Mateusz Waligórski

Head of UX, euro.com.pl

Jeszcze raz chciałem podziękować, Ci za to szkolenie. Było ona dla mnie takim swoistym katharsis. Dzięki, niemu udaje mi się w końcu oddzielić ziarno od plew, poszukując informacji w sieci o Scrumie!

Adam

Project Manager

Zrozumiałam o co chodzi w Agile i teraz inaczej patrzę na naszą organizację. Dużo nauczyłam się też jako trener obserwując Krystiana w akcji.

Magda

Expert HR

Na razie mamy Scrum BUT, ale juz wiem, w którym kierunku mamy iść. Dużo solidnej wiedzy, której nigdzie nie wcześniej nie znalazłam. Zdałam egzamin PSM I za na 95%!

Agata

Scrum Master/Developer

Świetne szkolenie. Duża wartość dodana. Z pewnością zastosuję wiedzę uzyskaną na szkoleniu. Doświadczenie prowadzącego i jego kompetencje były zdecydowanym zwrotem z inwestycji finansowej włożonej w szkolenie.

Katarzyna Frelik

IT Project Manager/Scrum Master, Onwelo S.A.

Szkolenie OGIEŃ J mnie i chyba wszystkim się bardzo podobało. Krystian Kaczor nie jest z ‘pierwszej łapanki’, to rasowy sensei SCRUM’a z ogromnym doświadczeniem we wdrożeniach od zera. Sposób w który prowadził szkolenie, pytania na które nam odpowiadał były na najwyższym poziomie!

Andrzej

Developer