QAgile — Quality in Agile

Jakość w Agile, Droga ku Agile

Misja QAgile

W nowoczesnym świecie jakość naszego życia w dużej mierze zależy od jakości oprogramowania wokół nas. Wierzymy, że każdy ma prawo do korzystania z oprogramowania najwyższej jakości tak samo jak z każdego innego produktu człowieka.

Jedynym efektywnym sposobem dostarczania oprogramowania o wysokiej jakości i wartości jest prawdziwe rzemiosło w podejściu Agile.

Edukujemy, coachujemy, mentorujemy i konsultujemy organizacje i osoby indywidualne jak budować produkty wysokiej jakości, tworzyć bezpieczne środowisko i budować zwinne organizacje.

Historia QAgile

Od samego powstania, czyli od 2010 roku nasza firma oferowała usługi w zakresie testowania, zapewnienia jakości i korzystania z metod Agile. Pierwotnie firma QAgile została zarejestrowana w Holandii (co tłumaczy kolor pomarańczowy w logo), w 2014 przenieśliśmy działalność do Polski.
Od początku zależało nam na najwyższej jakości i Agile, dlatego nazwa firmy powstała ze zlepienia słów Quality i Agile. Oferowaliśmy wsparcie w testowaniu, analizie biznesowej, umiejętnościach miękkich, budowaniu oprogramowania.

Mamy doświadczenie w Scrum i innych podejściach zwinnych od 2006 roku. Empirycznie sprawdziliśmy, że Scrum z odpowiednimi praktykami Agile sprawdza się najlepiej. Dlatego zrezygnowaliśmy ze działalności nie związanej z nimi.

Pomagamy znaleźć drogę do prawdziwej zwinności małym i dużym organizacjom. Dla swoich klientów oferujemy szkolenia, coaching i konsulting w oparciu o autorskie metody pracy i szyte na miarę rozwiązania. Przeszkoliliśmy tysiące uczestników. Pomogliśmy dziesiątkom firm.

Implementacja i praktyki wykorzystywane w organizacjach zostały docenione przez międzynarodowe nagrody Agile Leadership Award 2010 Winner Testing Leadership Award 2011 Winner nadane przez Best Quality Institute.

Agile-Leadership-Award-2010-Logo-320 bqi_award_2011_testing_leadership_small

Od 2016 roku należymy do sieci akredytowanych przez Scrum.org dostawców szkoleń Professsional Training Network.

Wszyscy nasi konsultanci są praktykami i profesjonalistami certyfikowanymi przez renomowane światowe organizacje. Zatrudniamy tylko osoby z praktyką w pracy w Zespołach Zwinnych.

Trenerzy i Konsultanci QAgile

W QAgile zależy nam na jakości naszych usług i zadowoleniu klienta. Dlatego zatrudniamy tylko wybrane osoby, które posiadają gruntowną wiedzę na temat Agile i swojego obszaru specjalizacji. Przede wszystkim każdy nasz Agile Consultant jest praktykiem i wspiera organizacje na co dzień w drodze ku Agile. Nasi pracownicy i współpracownicy wyróżniają się na rynku pasją i spójnością pomiędzy teoria a praktyką  sami będąc przykładem tego o czym uczą innych.

Zatrudniamy najlepszych ludzi, żeby powiedzieli nam jak najlepiej działać. Dajemy wsparcie i środowisko oraz ufamy, że praca zostanie wykonana na najwyższym poziomie.

Krystian Kaczor Krystian Kaczor znany jest w środowisku profesjonalistów IT jako wpływowy specjalista od Agile. Dzieli się swoim bogatym i zróżnicowanym doświadczeniem nie tylko przez prowadzone szkolenia, ale także artykuły i wystąpienia na konferencjach. Propagator pragmatycznego podejścia opartego na empiryzmie i sprawdzaniu efektów. Autor sprzedanej w tysiącach egzemplarzy książki “Scrum i nie tylko. Teoria i praktyka w metodach Agile”. Trener, który nadal pracuje jako Agile Coach i Scrum Master, żeby utrzymać więź z praktyką projektową.

Pełen Profil

Agnieszka KaczorKariera Agnieszki Kaczor od 2003 roku związana jest z obszarami telekomunikacji oraz IT. Już od ponad 8 lat uczestniczy w projektach jako Team Leader, Test Manager i Scrum Master. Swoje doświadczenie gromadziła podczas projektów prowadzonych nie tylko lokalnie – niejednokrotnie była członkiem rozproszonych, międzynarodowych programów.

Pełen Profil

Kasia Ziemba Trener Scrum Kasia Ziemba to trener, Scrum Master, konsultant, coach i facylitator. Jedna z 12 osób z tytułem Professional Scrum Trainer w Polsce, nadanym przez Scrum.org. Kasia jest zafascynowana ludźmi. Wierzy w moc pracy zespołowej i w to, że szczęśliwi i wewnętrznie zmotywowani pracownicy, tworzą świetne produkty. Dzięki znajomości procesu grupowego z różnych perspektyw łączy w swojej pracy elementy coachingu, facylitacji i sztuki trenerskiej. Pracując z grupami lubi próbować nowych technik, bo za każdym razem dowiaduje się czegoś nowego także o sobie.

Pełen Profil

Andrii Glushchenko Agile Coach Andrii Glushchenko zdobył doświadczenie jako Scrum Master i Agile Coach w różnorodnych organizacjach w Polsce i zagranicą. Osoby, które z nim współpracują są bardzo szybko zaskakiwane jego dojrzałością, doświadczeniem i wiedzą w tak młodym wieku. Andrii potrafi zarażać pasją i entuzjazmem do budowania wspaniałych produktów, budowania zespołów high-performing i transformacji organizacji. Andrii jest liderem, który ma duże skupienie na celu i daje przestrzeń zespołowi na sposób jego realizacji. Jeśli na jego drodze znajdują się przeszkody, tym gorzej dla przeszkód. Zawsze znajduje kreatywne rozwiązania i nigdy nie przestaje się uczyć. International Scrum Caretaker. Andrii jest Servant Leaderem Agile Center w BGŻ BNP Paribas i kieruje Transformacją Agile w tym banku. Andrii posiada certyfikat PSM II.

Pełen Profil

Trener Anetta Wróblewska Doświadczony trener i coach z ponad 11 letnim doświadczeniem w zakresie realizacji programów rozwojowych skierowanych do różnorodnych grup odbiorców. W wielu organizacjach zajmowała się doradztwem na poziomie tworzenia struktur i procesów. Wspierała kadrę menadżerską oferując analizę, ocenę oraz programy wdrożeniowe i naprawcze w zakresie ZZL.

Pełen Profil

Nasi Klienci