Szkolenie Applying Professional Scrum

Poznaj podstawy Scrum i poczuj go w praktyce. Zdaj egzamin PSM I

Szkolenie Applying Professional Scrum (poprzednio znane jako Professional Scrum Foundations) jest podstawowym szkoleniem wprowadzającym uczestników w świat Scrum. Praca w Scrum jest czymś co trudno zrozumieć, jeśli się tego nie poczuje. Nie znajdziesz tutaj tematów specyficznych dla pracy Scrum Mastera lub pracy Product Ownera.

Applying Professional Scrum zostało zbudowane jako warsztat pokazujący w prosty sposób jak Scrum działa w praktyce. W ramach serii Sprintów uczestnicy budują działający produkt, napotykając kolejne realne problemy. Podstawowe mechanizmy, role, wydarzenia i artefakty są poznawane w ramach praktyki. Każdy Sprint stwarza również doskonałą okazję do wychwycenia mitów na temat Scrum czy widzianych w praktyce złych praktyk.

Applying Professional Scrum to doskonałe szkolenie na początek przygody ze Scrum. APS może też być wykorzystany jako reset i powrót do korzeni po stosowaniu złych praktyk wytworzonych w ramach własnego Scrum BUT.

Scrum jest lekki, łatwy do zrozumienia, trudny w praktyce. — Ken Schwaber, Jeff Sutherland

Szkolenie Applying Professional Scrum logo full size

Terminy Szkoleń Applying Professional Scrum

Data Wydarzenie Miasto Cena Zapisy
27-maj-2024 Applying Professional Scrum — APS Online 2200.00 zł Zapisz się

Zapytaj o możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego

Szkolenia Scrum.org są dostępne także jako szkolenia zamknięte

Cele szkolenia Applying Professional Scrum

Głównym celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawami i zasadami Scruma. Uczestnicy będą nie tylko pamiętać potrzebne terminy i definicje, ale także zrozumieją podstawy i działanie mechanizmów w zakresie zalecanym przez scrum.org.

 • Zrozumienie podejścia Agile,
 • Umiejętność rozwiązywania problemy w sposób zwinny,
 • Poznanie frameworku Scrum,
 • Zrozumienie przeznaczenia i sensu wydarzeń Scrum, ról Scrum i zasad,
 • Umiejętność stosowania samoorganizacji, empiryzmu i przyrostowego dostarczania produktów,
 • Zrozumienie przeznaczenia Ról, Wydarzeń i Artefaktów Scrum,
 • Solidne doświadczenie Scrum, pracy w Sprintach i najczęstszych problemów

Adresaci szkolenia Applying Professional Scrum

 • Osoby, które chcą poznać Scrum
 • Osoby, które w przyszłości będą pracowały w Scrumie
 • Deweloperzy
 • Osoby, które chcą odświeżyć swoją wiedzę o Scrumie
 • Kadra zarządzająca, która chce zrozumieć działanie Scruma

Mocne strony

Szkolenie Applying Professional Scrum prowadzi certyfikowany przez scrum.org Professional Scrum Trainer. Żeby zdobyć poziom PST, czyli Professional Scrum Trainer trzeba zdać egzaminy PSM I, PSM II i PSM III na poziomie minimum 95% poprawnych odpowiedzi, złożyć aplikację, przejść przez szkolenie Train The Trainer dla każdego prowadzonego szkolenia i przejść pozytywnie weryfikację koleżeńską przeprowadzoną przez minimum trzech trenerów PST. Dlaczego to dla Ciebie ważne?

W momencie tworzenia organizacji Scrum.org, Ken Schwaber zdecydował, że jej głównym celem będzie szerzenie ugruntowanej wiedzy na temat Scrum. Wiedza powinna być taka sama i przekazywana w ten sam sposób. Posiadacze certyfikatów wydanych przez Scrum.org powinni reprezentować wysokiego poziomu wiedzę i umiejętności.

Oprócz weryfikacji wiedzy trenera PST i umiejętności prowadzenia szkolenia, scrum.org zapewnia materiały szkoleniowe. W ramach powierzonych materiałów każdy Professional Scrum Trainer musi poprowadzić ćwiczenia obowiązkowe. Szkolenie Professional Scrum Foundations zawsze jest oparte na najnowszej wersji materiałów scrum.org. Nad jakością zawartości merytorycznej szkolenia czuwa społeczność certyfikowanych trenerów PST Scrum.org z całego świata łącznie z Kenem Schwaberem we własnej osobie. W ten sposób w każdym miejscu świata na szkoleniu Professional Scrum Master jest przekazywana dokładnie ta sama informacja. Taki sposób pracy wymaga więcej wysiłku ze strony organizacji, ale wyraźnie wyróżnia szkolenia Scrum.org od szkoleń, na których trener przekazuje swoją wersję Scrum na swoich materiałach.

Trener prowadzący szkolenie zajmuje się też mentorowaniem kandydatów na PST, przygotowywaniem pytań na egzaminy PAL‑E, PSM II i przeprowadza przeglądy grupowe na kandydatów PST.

Szkolenie jest prowadzone w formie interaktywnych warsztatów z wykorzystaniem najnowszych technik treningu. Szkolenie APS jest prowadzone w formie symulacji.

Szkolenie Applying Professional Scrum jest oparte na najnowszej wersji materiałów scrum.org. Nad jakością zawartości merytorycznej szkolenia czuwa społeczność certyfikowanych trenerów PST Scrum.org z całego świata łącznie z Kenem Schwaberem we własnej osobie. Szkolenie jest prowadzone w formie interaktywnych warsztatów z wykorzystaniem najnowszych technik treningu.

Korzyści szkolenia

 • materiały szkoleniowe,
 • książka Krystiana Kaczora, Scrum i nie tylko wydana przez PWN,
 • elegancki dyplom ukończenia szkolenia
 • voucher na egzamin Professional Scrum Master I o wartości $150.
 • 14 punktów PDU w PMI w kategorii “Education courses provided by other third party providers”
 • darmowa powtórka egzaminu Professional Scrum Master I
 • wsparcie trenera online po szkoleniu

Plan Szkolenia Applying Professional Scrum

 1. Wprowadzenie
 2. Sprint 1
 3. Podstawy Scrum
 4. Framework Scrum (1)
 5. Sprint 2
 6. Framework Scrum (2)
 7. Sprint 3
 8. Planowanie ze Scrum
 9. Sprint 4
 10. Jak zacząć wdrażać Scrum

Parametry szkolenia Applying Professional Scrum

 • 2 dni po 8 godzin szkolenia,
 • Lunch i catering w ramach szkolenia,
 • Cena Early Bird: 2300 PLN netto — do 3 tygodni przed szkoleniem,
 • Cena Regularna: 2600 PLN netto

Wymagania szkolenia Applying Professional Scrum

Nie ma szczególnych wymagań dla uczestników tego szkolenia poza przeczytaniem przewodnika Scrum Guide.

Certyfikat Professional Scrum Master I

W celu uzyskania certyfikatu Scrum.org wymaga zdania egzaminu potwierdzającego posiadanie odpowiedniej wiedzy. W ciągu 2 dni od zakończenia szkolenia uczestnicy otrzymują voucher na egzamin Professional Scrum Master I (PSM I). Egzamin zdaje się online na stronie scrum.org przez przeglądarkę internetową. Dodatkowo, jeżeli uczestnik szkolenia podejdzie do egzaminu w ciągu 14 dni od otrzymania vouchera i nie uzyska pozytywnego wyniku, otrzyma drugi voucher od scrum.org. Większość uczestników naszych szkoleń osiąga wynik ponad 90% poprawnych odpowiedzi.

Parametry egzaminu:

 • 80 pytań
 • 60 minut
 • 85% prawidłowych odpowiedzi jest potrzebne do zaliczenia
 • test jednokrotnego wyboru, test wielokrotnego wyboru, pytania prawda/fałsz

Więcej informacji o tym egzaminie i praktyczne porady jak zdać znajdziesz w poście Jak zdać egzamin PSM I.

Szkolenia scrum.org

Applying Professional Scrum APS logo 200
Scaled Professional Scrum SPS logo 200
Professional Scrum Master PSM logo 200
Professional Scrum Master II PSM II logo 200
Professional Scrum Product Owner PSPO logo 200
Professional Scrum Product Owner Advanced PSPO-A logo 200
Applying Professional Scrum for Software Development APS-SD logo 200
Professional Scrum with Kanban PSK logo 200
Professional Agile Leadership PAL-E logo 200
Professional Agile Leadership PAL-EBM logo 200

Uczestnicy o szkoleniu Applying Professional Scrum

WIELKIE DZIĘKI za szkolenie. Sposób prowadzenia i atmosfera on a top level.

Darek

Developer

Super szkolenie. Dowiedziałem się że agile to zupełnie co innego niż sobie to wyobrażałem.

Maciek

Project Manager

Szkolenie, na które każdy, kto pracuje lub ma w planach pracować w Scrumie musi przyjść!

Michał Domachowski

Scrum Master, Currenda Sp. z o.o.

Mam już praktykę i wydawało mi się, że dużo wiem. Wracam do zespołów z mega motywacją i mnóstwem nowych pomysłów. Dużo inspiracji, dużo pracy poza strefą komfortu. Trochę mało czasu.

Krzysztof

Scrum Master

To drugie, po PSPO I, szkolenie Scrum.org w którym miałem okazję uczestniczyć, pierwsze u Krystiana. Poziom szkolenia przekroczył moje oczekiwania. Krystian świetnie wprowadza w meandry roli Scrum Mastera, przytaczając zarówno książkowe jak i życiowe przykłady codziennej pracy oraz skutecznego wprowadzania zwinnych metodyk w fundamenty funkcjonowania organizacji. Idealne połączenie teorii i przygotowania do egzaminu (bezproblemowo zdany), poparte latami doświadczenia, znajomością realiów polskich i zagranicznych oraz związanych z nimi trudności.

Mateusz Waligórski

Head of UX, euro.com.pl

Jeszcze raz chciałem podziękować, Ci za to szkolenie. Było ona dla mnie takim swoistym katharsis. Dzięki, niemu udaje mi się w końcu oddzielić ziarno od plew, poszukując informacji w sieci o Scrumie!

Adam

Project Manager

Zrozumiałam o co chodzi w Agile i teraz inaczej patrzę na naszą organizację. Dużo nauczyłam się też jako trener obserwując Krystiana w akcji.

Magda

Expert HR

Na razie mamy Scrum BUT, ale juz wiem, w którym kierunku mamy iść. Dużo solidnej wiedzy, której nigdzie nie wcześniej nie znalazłam. Zdałam egzamin PSM I za na 95%!

Agata

Scrum Master/Developer

Świetne szkolenie. Duża wartość dodana. Z pewnością zastosuję wiedzę uzyskaną na szkoleniu. Doświadczenie prowadzącego i jego kompetencje były zdecydowanym zwrotem z inwestycji finansowej włożonej w szkolenie.

Katarzyna Frelik

IT Project Manager/Scrum Master, Onwelo S.A.

Szkolenie OGIEŃ J mnie i chyba wszystkim się bardzo podobało. Krystian Kaczor nie jest z ‘pierwszej łapanki’, to rasowy sensei SCRUM’a z ogromnym doświadczeniem we wdrożeniach od zera. Sposób w który prowadził szkolenie, pytania na które nam odpowiadał były na najwyższym poziomie!

Andrzej

Developer