Agile Coaching

“Coaching jest jedynym opłacalnym sposobem wzmocnienia nowych zachowań i umiejętności, podczas, gdy uczeń przechodzi przez niebezpieczną “głębię rezultatów”. Kiedy już ją pokona i nowe umiejętności przyniosą rezultaty, staną się one samonapędzające.”

A więc od dzisiaj Agile. Ludzie poszli na trening, każdy ma certyfikat w ręce, albo wręcz przeciwnie, sami dochodziliście do tego o co w tym wszystkim chodzi.

Jednak coś poszło nie tak. Miał być Scrum a wyszedł Scrum BUT, mikro-management albo robicie mini-waterfall. Zespół Scrum nie chce brać odpowiedzialności, nie dostarcza na czas, biznes Ci nie ufa, jest niezadowolony z tego co dostarczacie. W produkcie roi się od defektów. Ludzie nie mają motywacji i cała ta transformacja stała się dla Was frustrująca. Co robić? Przecież szef nie wyśle was ponownie na trening.

Nie ma też czasu na zatrzymanie produkcji, wprowadzenie zmian, pisanie raportów i wyciąganie wniosków. Nie można też z dnia na dzień wrócić do starych metod. Zresztą, poprzednie metody też miały swoje wady stąd pomysł na wykorzystanie Scrum.

Spytanie kogoś z zewnątrz o radę też nie jest wyjściem, bo już w swoim pytaniu przekażesz zinterpretowany obraz sytuacji na projekcie według Ciebie, więc porada może nie poskutkować.
Jak z tej sytuacji wybrnąć? Możesz zaprosić eksperta z dziedzin Agile do swojej firmy, żeby obiektywnie ocenił sytuację i zaproponował odpowiednie zmiany. Natychmiastowy efekt będzie widoczny gołym okiem.

Typowy Agile Coaching składa się minimum z obecności na wydarzeniach Scrum:

  • Sprint Planning
  • Regularny dzień pracy i Daily Scrum
  • Sprint Review
  • Sprint Retrospective

Zalecamy jeden dzień coachingu w kolejnym Sprincie, żeby utrwalić nowe nawyki i rozwiązać problemy jakie mogą się pojawić przy wdrażaniu zaleceń.

Kiedy wiadomo czy organizacja jest gotowa i kiedy zacząć? Stare przysłowie głosi, że za rok będziesz żałował, że nie zacząłeś dzisiaj.

Zapytaj nas o Agile Coaching

Share This