Select Page

Szkolenie Professional Scrum Product Backlog Management Skills — PSPBM Skills

Efektywnie Zarządzaj Backlogiem Produktu

Szkolenie Professional Scrum Product Backlog Management Skills™ to 1‑dniowy warsztat, który ma pomóc osobom pracującym w Scrumie rozwinąć umiejętności zarządzania wszystkimi aspektami Backlogu Produktu i komunikacji z interesariuszami. Poprzez ćwiczenia poparte niezbędną dawką teorii uczestnicy poznają techniki i metody skutecznego zarządzania Backlogiem Produktu, który jasno wyraża przyszłą wizję produktu i przejrzyście pokazuje, co ma największą wartość dla satysfakcji interesariuszy i klientów przy wyborze elementów do pracy dla Zespołu Scrumowego.

A product is a vehicle to deliver value. It has a clear boundary, known stakeholders, well-defined users or customers. A product could be a service, a physical product, or something more abstract. — Scrum Guide 2020

Professional Scrum Product Backlog Management Skills: Dostarczanie wartości dla Klienta i realizacja celów strategicznych

Backlog Produktu to ciągle kształtująca się, uporządkowana lista tego, co jest potrzebne do ulepszenia produktu. Jest to jedyne źródło pracy podejmowanej przez Zespół Scrumowy. Stale się zmienia i wymaga od Product Ownera wzięcia pod uwagę wielu czynników podczas dodawania, usuwania, aktualizowania i porządkowania jej elementów.

Na szkoleniu Professional Scrum Product Backlog Management Skills dowiesz się, jak efektywnie zarządzać Backlogiem Produktu, skupiając się na kliencie i dostarczaniu mu coraz większej wartości. Zdobędziesz praktyczne doświadczenie w zakresie technik refinementu, takich jak dekompozycja i dzielenie elementów Backlogu, i zrozumiesz, jak prostota może pomóc zbyt skomplikowanym i złożonym Backlogom Produktu. Nauczysz się łączyć cele produktowe z wykonywaną pracą, aby upewnić się, że dostarczasz wartość, a także lepiej rozumieć swoje relacje z interesariuszami i skutecznie nimi zarządzać.

Szkolenie Professional Scrum Product Backlog Management Skills jest przeznaczone dla osób, które chcą podnieść swoje kompetencje w roli Product Ownera i szukają praktycznych sposobów efektywnego zarządzania swoimi interesariuszami i Backlogiem Produktu.

Szkolenie Professional Scrum Product Backlog Management Skills PSPBM Skills logo full size

Terminy Szkoleń Professional Scrum Product Backlog Management Skills (PSPBM Skills)


Brak terminów szkoleń otwartych. Zapytaj o planowane terminy i szkolenia zamknięte.


Zapytaj o możliwość zorganizowania szkolenia zamkniętego

Szkolenia Scrum.org są dostępne także jako szkolenia zamknięte

Cele szkolenia

 • Przekazanie wiedzy na temat rozwoju wartościowych produktów,
 • Zdobycie umiejętności praktycznego zastosowania różnych techniki tworzenia, porządkowania i refinementu Backlogu Produktu,
 • Zrozumienie swoich relacji z interesariuszami i nauczenie się skutecznej komunikacji z nimi,
 • Znalezienie lepszych sposobów na zwiększenie transparencji Backlogu Produktu,
 • Wykorzystanie empiryzmu jako przewagi konkurencyjnej.

Adresaci szkolenia

 • Product Ownerzy
 • Scrum Masterzy
 • Managerowie produktu
 • Analitycy biznesowi
 • Osoby zainteresowane zwinnym zarządzaniem produktem

Mocne strony

Szkolenie Professional Product Backlog Management Skills prowadzi certyfikowany przez Scrum.org Professional Scrum Trainer. Żeby zdobyć poziom PST, czyli Professional Scrum Trainer, trzeba zdać egzaminy PSM I, PSM II i PSM III na poziomie minimum 95% poprawnych odpowiedzi, złożyć aplikację, przejść przez szkolenie Train The Trainer dla każdego prowadzonego szkolenia i przejść pozytywnie weryfikację koleżeńską przeprowadzoną przez minimum trzech trenerów PST. Dlaczego to dla Ciebie ważne?

W momencie tworzenia organizacji Scrum.org, Ken Schwaber zdecydował, że jej głównym celem będzie szerzenie ugruntowanej wiedzy na temat Scrum. Wiedza powinna być taka sama i przekazywana w ten sam sposób. Posiadacze certyfikatów wydanych przez Scrum.org powinni reprezentować wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Oprócz weryfikacji wiedzy trenera PST i jego umiejętności prowadzenia szkolenia, Scrum.org zapewnia materiały szkoleniowe. W ramach powierzonych materiałów każdy Professional Scrum Trainer musi poprowadzić ćwiczenia obowiązkowe. Szkolenie Professional Product Backlog Management Skills zawsze jest oparte na najnowszej wersji materiałów Scrum.org. Nad jakością zawartości merytorycznej szkolenia czuwa społeczność certyfikowanych trenerów PST Scrum.org z całego świata, łącznie z Kenem Schwaberem we własnej osobie. W ten sposób w każdym miejscu świata na szkoleniu Professional Product Backlog Management Skills są przekazywane dokładnie te same informacje. Taki sposób pracy wymaga więcej wysiłku ze strony organizacji, ale wyraźnie wyróżnia szkolenia Scrum.org od szkoleń, na których trener przekazuje swoją wersję Scrum na swoich materiałach.

Szkolenie jest prowadzone w formie interaktywnych warsztatów z wykorzystaniem najnowszych technik treningu.

Szkolenie Professional Scrum Product Backlog Management Skills PSPBM Skills logo full size

Korzyści szkolenia PSPBM Skills

 • 1 dzień ciekawych warsztatów z akredytowanym trenerem Professional Scrum Trainer,
 • unikalna możliwość rozwiązania swoich praktycznych problemów z Backlogiem Produktu pod okiem doświadczonego praktyka,
 • materiały szkoleniowe,
 • elegancki dyplom ukończenia szkolenia do powieszenia na ścianie,
 • voucher na egzamin Professional Scrum Product Backlog Management Skills (PSPBM Skills),
 • darmowa powtórka egzaminu Professional Scrum Product Backlog Management Skills (PSPBM Skills),
 • wsparcie trenera po szkoleniu. Jest to doskonała okazja do wyjaśnienia wątpliwości i pytań, które pojawiły się już po szkoleniu oraz przejrzenie pytań z egzaminu próbnego,
 • 7 punktów PDU w PMI w kategorii “Education courses provided by other third party providers”,

Plan Szkolenia Professional Scrum Product Backlog Management Skills

 1. Praktyczne techniki tworzenia, porządkowania i refinementu Backlogu Produktu
 2. Skuteczna komunikacja z interesariuszami
 3. Potrzeby interesariuszy w Backlogu Produktu
 4. Jak zwiększyć transparencję Backlogu Produktu
 5. Empiryzm jako przewaga konkurencyjna

Parametry szkolenia

 • 1 dzień 8 godzin szkolenia,
 • w przypadku szkolenia stacjonarnego lunch oraz catering w ciągu dnia (kawa, herbata, soki, ciastka),
 • Cena Early Bird: 2800 PLN netto — do 3 tygodni przed szkoleniem,
 • Cena Regularna: 3000 PLN netto

Wymagania

Professional Scrum Product Backlog Management Skills (PSPBM Skills)

W celu uzyskania certyfikatu Scrum.org wymaga zdania egzaminu potwierdzającego posiadanie odpowiedniej wiedzy. W ciągu 2 dni od zakończenia szkolenia uczestnicy otrzymują voucher na egzamin Professional Scrum Product Backlog Management Skills (PSPBM Skills). Egzamin zdaje się online na stronie Scrum.org przez przeglądarkę internetową. Jeżeli uczestnik szkolenia podejdzie do egzaminu w ciągu 14 dni od otrzymania vouchera i nie uzyska pozytywnego wyniku, otrzyma drugi voucher od Scrum.org. Większość uczestników naszych szkoleń osiąga wynik ponad 90% poprawnych odpowiedzi.

Parametry egzaminu:

 • 20 pytań
 • 30 minut
 • 85% prawidłowych odpowiedzi jest potrzebne do zaliczenia
 • test wielokrotnego wyboru
 • Egzamin próbny Scrum Open
 • UWAGA: egzamin dostępny tylko dla uczestników szkolenia PSPBM Skills

Więcej informacji o egzaminach Scrum.org i praktyczne porady jak je zdawać znajdziesz w poście Jak zdać egzamin PSM I.

Szkolenia scrum.org

Uczestnicy o naszych szkoleniach ze Scrum

WIELKIE DZIĘKI za szkolenie. Sposób prowadzenia i atmosfera on a top level.

Darek

Developer

Super szkolenie. Dowiedziałem się że agile to zupełnie co innego niż sobie to wyobrażałem.

Maciek

Project Manager

Szkolenie, na które każdy, kto pracuje lub ma w planach pracować w Scrumie musi przyjść!

Michał Domachowski

Scrum Master, Currenda Sp. z o.o.

Mam już praktykę i wydawało mi się, że dużo wiem. Wracam do zespołów z mega motywacją i mnóstwem nowych pomysłów. Dużo inspiracji, dużo pracy poza strefą komfortu. Trochę mało czasu.

Krzysztof

Scrum Master

To drugie, po PSPO I, szkolenie Scrum.org w którym miałem okazję uczestniczyć, pierwsze u Krystiana. Poziom szkolenia przekroczył moje oczekiwania. Krystian świetnie wprowadza w meandry roli Scrum Mastera, przytaczając zarówno książkowe jak i życiowe przykłady codziennej pracy oraz skutecznego wprowadzania zwinnych metodyk w fundamenty funkcjonowania organizacji. Idealne połączenie teorii i przygotowania do egzaminu (bezproblemowo zdany), poparte latami doświadczenia, znajomością realiów polskich i zagranicznych oraz związanych z nimi trudności.

Mateusz Waligórski

Head of UX, euro.com.pl

Jeszcze raz chciałem podziękować, Ci za to szkolenie. Było ona dla mnie takim swoistym katharsis. Dzięki, niemu udaje mi się w końcu oddzielić ziarno od plew, poszukując informacji w sieci o Scrumie!

Adam

Project Manager

Zrozumiałam o co chodzi w Agile i teraz inaczej patrzę na naszą organizację. Dużo nauczyłam się też jako trener obserwując Krystiana w akcji.

Magda

Expert HR

Na razie mamy Scrum BUT, ale juz wiem, w którym kierunku mamy iść. Dużo solidnej wiedzy, której nigdzie nie wcześniej nie znalazłam. Zdałam egzamin PSM I za na 95%!

Agata

Scrum Master/Developer

Świetne szkolenie. Duża wartość dodana. Z pewnością zastosuję wiedzę uzyskaną na szkoleniu. Doświadczenie prowadzącego i jego kompetencje były zdecydowanym zwrotem z inwestycji finansowej włożonej w szkolenie.

Katarzyna Frelik

IT Project Manager/Scrum Master, Onwelo S.A.

Szkolenie OGIEŃ J mnie i chyba wszystkim się bardzo podobało. Krystian Kaczor nie jest z ‘pierwszej łapanki’, to rasowy sensei SCRUM’a z ogromnym doświadczeniem we wdrożeniach od zera. Sposób w który prowadził szkolenie, pytania na które nam odpowiadał były na najwyższym poziomie!

Andrzej

Developer