Krystian Kaczor
Latest posts by Krystian Kaczor (see all)

Scrum@Scale Guide po polsku

by | lip 26, 2019 | Scrum | 0 comments

Mamy Scrum@Scale po polsku

Na reszcie udało się zmerge’ować (ładne polskie słowo) Przewodnik Scrum@Scale do oficjalnego repozytorium. 

Scrum@Scale Guide został przetłumaczony w podejściu nastawionym na łatwe przyswojenie i użycie. Dlatego nie wszystkie pojęcia są przetłumaczone na język polski. Na przykład łatwiej jest zrozumieć i odnieść do przykładów na ilustracjach Executive Meta Scrum niż Wykonawczy Meta Scrum. Tak samo Scrum Scrumów Scrumów lepiej pozostawić jako Scrum of Scrums of Scrums. Z tego samego powodu niektóre zdania nie są przetłumaczone wyraz po wyrazie, ale przełożone na język polski tak, żeby miały sens.

Przewodnik został przetłumaczony przez Krystiana Kaczora na początku czerwca 2019. Ale potrzebowaliśmy mieisąc, żeby ktoś zaakceptował pull request w github.

Pobierz Przewodnik po Scrum@Scale

Przewodnik po Scrum@Scale

Przewodnik po Scrum@Scale

Czym jest Scrum@Scale?

Scrum@Scale jest frameworkiem do skalowania Scrum w całej organizacji poprzez zastosowanie takiej samej struktury jak w Zespole Scrumowym na wszystkich poziomach organizacji. Dzięki takiemu podejściu otrzymujemy bezskalową architekturę organizacji, którą można łatwo rozszerzać i modyfikować. Odpowiedzialność Product Ownera za maksymalizację wartości oraz odpowiedzialność Scrum Mastera za usuwanie przeszkód są wyskalowane do poziomu zarządu. W ten sposób znacznie przyspieszamy podejmowanie decyzji w organizacji. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że Scrum@Scale zawiera w sobie praktyki ze Spotify w zakresie szybkiego podejmowania decyzji i organizacji zespołów oraz praktyki Nexus w zakresie organizacji współpracy zespołów. Scrum@Scale został opracowany przez Jeffa Sutherlanda.
WordPress PopUp Plugin