Krystian Kaczor
Latest posts by Krystian Kaczor (see all)

Okładka Scrum, czyli jak robić dwa razy więcej, dwa razy szybciej

Dzisiaj na reszcie otrzymałem egzemplarz książki Jeffa Sutherlanda “Scrum, czyli jak robić dwa razy więcej, dwa razy szybciej”. Możesz się teraz zastanowić, co w tym niezwykłego, bo książka wyszła w zeszłym roku. Już wyjaśniam. Jest to niezwykłe wydarzenie ponieważ:

  1. Po pierwsze primo — książka jest wydana po polsku
  2. Po drugie primo — książka jest wydana przez PWN
  3. I po trzecie primo ultimo — konsultant merytoryczny wydania polskiego to Krystian Kaczor

Dlaczego warto przeczytać “Scrum, czyli jak robić dwa razy więcej, dwa razy szybciej” ? To co wyróżnia tę pozycję, to ilość opowiedzianych historii wziętych z wykorzystania Scrum w projektach. Opisane Case Study nie są ograniczone do oprogramowania komputerowego. Mamy tutaj historię projektu w FBI, początki Scrum w Easel, ratowanie projektów, ulepszanie oddziału żołnierzy i nowatorskie podejście do organizacji nauczania w szkole. O szkole w Holandii dowiedziałem się z książki, a dom mam dwie ulice dalej. :)

Książka przedstawia podejście Jeffa Sutherlanda do idei stojących za Scrum i pokazuje szerszą perspektywę zastosowania frameworku w życiu. Czyta się ją naprawdę szybko i lekko. Polecam “Scrum, czyli jak robić dwa razy więcej, dwa razy szybciej” jako lekturę dla osób początkujących oraz jako źródło wsparcia i inspiracji dla praktyków.

A o to przykładowe rekomendacje dla książki.

Książka pełna wciągających historii i przykładów z życia. Metoda zarządzania projektami znana jako Scrum jest zapewne najszerzej wdrażanym narzędziem poprawiającym produktywność w firmach stosujących najnowocześniejsze techniki. Jeff Sutherland odniósł błyskotliwy sukces w swojej misji oddania tego narzędzia w ręce szerokiego świat biznesu.” – Eric Ries „New York Times”, autor bestselleru „The Lean Startup”

Ta książka ma ogromną wartość praktyczną, która może przekształcić waszą firmę. Jeśli macie projekt, którego realizacja wymaga zaangażowania ludzi, pierwszym krokiem powinno być przeczytanie książki i postępowanie zgodnie z metodą Scrum.”– Stephen Lundin, New York Times, autor bestsellera „Fish! A remarkable way to boost morale and improve results”

Po mistrzowsku mówi prawdę na temat komplikacji politycznych, które stają się przeszkodą na drodze do osiągnięcia jak najlepszych wyników pracy w jak najkrótszym czasie. Zapracowani specjaliści, których zapewne wciągnie ta książka, znajdą w niej nie tylko skuteczny podręcznik osiągania celu, lecz także wskazówki, jak nadać sens swojemu życiu.” – John Maeda, partner ds. projektów, Kleainer Perkins Caufield & Byers

Scrum jest lekturą obowiązkową dla każdego przywódcy, niezależnie od tego, czy wzmaga się na polu walki, czy na rynku. Wyzwania współczesnego świata nie pozwalają na luksus powolnej, nieefektywnej pracy. Sukces wymaga ogromnej szybkości, wielkiej wydajności oraz niezachwianego zaangażowania w osiągnięcie wyników. Innymi słowy, sukces wymaga Scruma.” – Generał Barry McCaffrey

Wciągające, przekonywujące i niezwykle praktyczne… Trudno robić postępy, gdy się wyraźnie nie widzi własnych ograniczeń. Sutherland daje nam lupę pozwalającą to naprawić. O dziwo, ta książka nie tylko ułatwia nam życie w pracy i domu, lecz także czyni je lepszym i szczęśliwszym.”– Shawn Achor, New York Times, autor bestsellera „Before Happiness And The Happiness Advantage

WordPress PopUp Plugin