Kasia Skowrońska (Ziemba)

Professional Scrum Trainer, Certyfikowany Facylitator, Agile Coach

Kasia Ziemba to trener, Scrum Master, konsultant, coach i facylitator. Jedna z 12 osób z tytułem Professional Scrum Trainer w Polsce, nadanym przez Scrum.org. Kasia jest zafascynowana ludźmi. Wierzy w moc pracy zespołowej i w to, że szczęśliwi i wewnętrznie zmotywowani pracownicy tworzą świetne produkty. Dzięki znajomości procesu grupowego z różnych perspektyw łączy w swojej pracy elementy coachingu, facylitacji i sztuki trenerskiej. Pracując z grupami lubi próbować nowych technik, bo za każdym razem dowiaduje się czegoś nowego także o sobie.

Prowadzi szkolenia z podstaw Scruma (Professional Scrum Foundations) oraz szkolenia dla Scrum Masterów, którzy mają doświadczenie ze Scrumem (Professional Scrum Master).

Pracowała i prowadziła szkolenia dla największych firm z branży produkcyjnej, tłumaczeniowej, telekomunikacyjnej, lotniczej, e‑commerce oraz bankowej. Swoją karierę zawodową zaczęła już na studiach jako pracownik kontroli jakości, a niedługo potem została menadżerem jakości i zarządzała 9‑osobowym zespołem. Swoje prace licencjackie poświęciła badaniu firm wprowadzających systemu zarządzania jakością takie jak TQM i Six Sigma. Po przygodzie z produkcją zajęła się zarządzaniem projektami, a następnie obrała drogę Scrum Mastera, którą idzie do dzisiaj.

Kluczowe Umiejętności

  • Agile Coach
  • Trener scrum.org (PST)
  • Scrum Master
  • SAFe Agilist
  • Certyfikowany Facylitator Pathways
  • Skalowanie Scrum

Certyfikaty