Scrum, Agile i Jakość na blogu

Kompetencje Profesjonalnego Scruma

Kompetencje Profesjonalnego Scruma

Scrum.org stworzył listę kompetencji związanych z Profesjonalnym Scrumem, żeby wesprzeć rozwój osobisty osób zainteresowanych Scrumem. Nabywanie biegłości w świecie Scruma zaczyna się od poznania podstaw, czyli obszaru Rozumienie i Stosowanie Frameworka Scrum, co stanowi fundament ścieżki rozwoju osobistego w tej dziedzinie.

Przewodnik po EBM po polsku

Przewodnik po EBM po polsku

Jeśli nie mierzysz, to nie możesz zarządzać. Ale co mierzyć w Scrumie? Przewodnik po Evidence-Based Management (EBM) nareszcie jest dostępny w wersji polskiej. Mamy nadzieję, że efekt końcowy jest przynajmniej zadawalający.

6 postaw Product Ownera i szkolenie PSPO‑A

6 postaw Product Ownera i szkolenie PSPO‑A

Wraz z powstaniem nowego szkolenia Professional Scrum Product Owner — Advanced (PSPO‑A) (dostępnego razem z certyfikacją), chcemy przedstawić wam kilka nowych i niepublikowanych wcześniej treści: Postawy Właściciela Produktu (ang. Stances of the Product Owner). W tym artykule podzielimy się listą zarówno tych preferowanych, jak i błędnie rozumianych postaw Product Ownera. W nadchodzących artykułach zgłębimy temat każdej z postaw indywidualnie.

8 postaw Scrum Mastera

8 postaw Scrum Mastera

Według Przewodnika po Scrumie, rolą Scrum Mastera jest upewnienie się, że Scrum jest zrozumiały dla wszystkich i poprawnie implementowany. Scrum Masterzy osiągają taki stan rzeczy dbając o to, żeby Zespół Scrumowy pracował w zgodnie z teorią, praktykami i zasadami Scruma.

Kolejny raport o Agile. I co z tego?

Kolejny raport o Agile. I co z tego?

Pojawił się już 14 raport stanu Agile, czyli Version One State od Agile Report. Można koło niego przejść obojętnie, można przeczytać wnioski autorów, albo porównać co się zmieniło od poprzedniego roku. Wybraliśmy ostatnią opcję i przedstawiamy nasze wnioski.

Jak przeprowadzić zdalną Retrospekcję Sprintu?

Jak przeprowadzić zdalną Retrospekcję Sprintu?

W trakcie panującej pandemii koronawirusa firmy na całym świecie próbują zaadaptować się do obecnej sytuacji i tak szybko jak to możliwe przejść na pracę w pełni zdalną. Coraz więcej zespołów Scrumowych zaczyna pracować z domu, a ponieważ dla wielu osób jest to pierwsze tego typu doświadczenie, pojawiają się nowe, niespotykane dotąd wyzwania i przeszkody.

Szkolenie Professional Scrum Master Online za nami

Szkolenie Professional Scrum Master Online za nami

PSM online za nami. Każdy biznes przechodzi prawdziwy test tego czy potrafi dostosować się do zaistniałej sytuacji i czy naprawdę jest agile. 9–10 kwietnia przeprowadziliśmy pierwsze w Polsce szkolenie Professional Scrum Master w całości online. Jak przebiegło? Jakich użyliśmy narzędzi? Jakie były opinie uczestników?

Karny Kudos — Dobra Praktyka

Karny Kudos — Dobra Praktyka

z eksperymentów przeprowadzonych przez dr Miller i dr Zoombardo wynika, że udzielanie pozytywnej informacji zwrotnej działa motywująco na pracowników. Jednak te badania nie biorą pod uwagę polskich korporacji. Badania powtórzone na polskiej uczelni pokazały coś zupełnie innego. Tyle lat żyliśmy w błędzie!

Kontrakt Zespołu na Pracę Zdalną

Kontrakt Zespołu na Pracę Zdalną

Kiedy pracujemy z zespołem kolokowanym, dobrą praktyką jest wypracowanie wspólnych zasad pracy, tak zwany kontrakt na pracę w zespole. Kiedy pracujemy zdalnie, dobry pomysłem jest stworzyć kontrakt na pracę zdalną.

Szkolenia Scrum i Agile